Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Uşak'ta bir grup HDP standına saldırdı

    İsmetpaşa Caddesi'ndeki Tiritoğlu Parkı yakınlarındaki bir kıraathane önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, slogan atarak park içinde önceki gün açılanHDPstandına yürüdü. Standın dağıtıldığı ve parti bayraklarının yakıldığı olay esnasında çıkan gerginlikte 3 kişi darbedildi.

    Polisin müdahalesiyle yatıştırılan olayın ardından,HDP'liler güvenlik çemberi içinde parti binasına götürüldü.

    HDPUşakİl Başkanı Mehmet Yalçın, yaptığı açıklamada, ellerinde sopalar bulunan bir grubun parti bayraklarını yakarak, standı dağıttığını söyledi.

    Grubun stanttaki partililere saldırması sonucu 3 arkadaşlarının yaralandığını anlatan Yalçın, "Emniyet güçleri olaya müdahale ederek bizi güvenlik çemberi içinde parti binasına kadar getirdi. Bu olaya karışan kişilerden şikayetçiyiz" dedi.

    Öte yandan olay sonrası Tiritoğlu Parkı'na takviye polis ekibi sevk edildi.

    "VALİLİK İZNİYLE MÜMKÜN OLACAK"

    Uşak Valisi Seddar Yavuz, kentte seçim sürecini olumsuz etkileyecek herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için, partilerin, halkın yoğun olduğu yerlerde seçim standı açmasının valilik izniyle mümkün olacağını söyledi.

    Vali Yavuz, yaptığı açıklamada, bugün akşam saatlerinde, HDP'nin Tiritoğlu Parkı içinde açtığı stantın çevresinde yaşanan gerginlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

    Yaşanan olayın emniyet güçlerinin müdahalesiyle büyümeden önlendiğini belirten Yavuz, şöyle konuştu:

    "Bundan böyle kent meydanı dahil olmak üzere halkımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda siyasi partilerin seçim standı açmasına valilik izin verecek. Seçim sürecinin sağduyu ve demokratik olgunlukla geçmesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Siyasi partiler istedikleri her yerde seçim standı açmayacak. Gerekli izinleri biz vereceğiz. Bundan böyle kentimizde seçimi olumsuz etkileyecek herhangi bir olumsuzluğa izin vermeyeceğiz."

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ