Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yaşayan tekstil işçisi 35 yaşındaki Sait Durna, işe gittiğini söyleyerek ayrıldığı evine 6 gün geçmesine rağmen dönmedi. Ailesi kayıp ihbarında bulunurken; baba 69 yaşındaki Mustafa Durna, oğlunun bulunması için AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'den de yardım istedi.

Denizli'nin Sarayköy İlçesi'ndeki bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan Sait Durna, geçen çarşamba günü işe gideceğini söyleyerek evinden ayrıldı. Ancak akşam evine dönmeyen Durna'nın yakınları meraklandı, polis merkezine giderek kayıp başvurusu yaptı.

Çalışma başlatan polis, Nazilli Otobüs Terminali güvenlik kamerası görüntülerinden Durna'nın izine rastlamadı. Terminale geldiği ve bisikletini burada kilitleyip bıraktığı görülen Durna'nın sonrasında yürüyerek Aydın-Denizli Karayolu'na çıktığı ortaya çıktı.

Kayıp olduğu gün işçi servisini kaçıran Durna'nın, bu tür durumlarda otostopla Denizli'deki işine gittiği öğrenildi. Aradan geçen altı güne rağmen Sait Durna'dan haber alınamadı. Üç çocuk babası Mustafa Durna, oğlunun bulunması için AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'den de yardım istedi. AK Partili Erdem, Vali Erol Ayyıldız'ı telefonla arayarak durumu iletti.

BABA ENDİŞELİ

Baba Mustafa Durna, oğlunun kötü alışkanlıklarının bulunmadığını ancak içine kapanık biri olduğunu belirterek, "O gün bahçede ağaç buduyordum. Geç kaldığını fark edip kendisini ikaz ettim.

Bisikletine binip evden ayrıldı. Bir daha da haber alamadık. Oğlum geç de kalsa işine mutlaka her gün giderdi. Oğlumun bindiği servis otobüsü saat 13.30'da Denizli Karayolu'ndan geçiyordu. O da geç kalınca bisikletini kilitleyip, otostop yaparak giderdi. O gün işe gitmemiş. Kendisinin maddi bir sıkıntısı da yoktu. Aylık 255 TL taksitle bankadan kredi çekmişti. Son taksitini de bugün yatıracaktı, endişe duyuyorum" dedi.