Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Adana'da polis intihar etmek isteyen bir kişiyi kelepçeledi

    Adana'da şiddet uyguladığı eşi iki çocuğunu alıp sığınma evine gidince bir inşaata çıkıp ölmek isteyen şahsı atlamadan tutan polis bir daha girişimde bulunmaması için kendine kelepçeledi.

    Edinilen bilgiye göre, olay Yüreğir ilçesine bağlı Serinevler Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Hasan Karataş ile evli olan Nazan Karataş bir süre önce eşinden şiddet gördüğü için iki çocuğunu alarak sığınma evine gitti. Akşam eve geldiğinde eşinin evinde olmadığını gören Hasan Karataş eşini ve çocuklarını aramaya başladı. Karataş bir süre sonra eşinin çocuklarını alarak sığınma evine gittiğini öğrendi. Bunun üzerine eşine ulaşıp eve gelmesini istedi. Ancak eşini bir türlü ikna edemedi.

    Karataş bugün tekrar eşini arayıp eve gelmesini istedi ancak ikna edemeyince Serinevler Mahallesi'nde bir inşaatın 5. katına çıktı. İnşaat sahibi, Karataş'ın yanına gittiğinde intihar edeceğini söyleyince polise haber verdi. Olay yerine gelen polis Karataş'ı ikna etmeye çalıştı. Karataş eşi ve çocukları gelmezse kendisini aşağı atacağını söyledi. Polis bunun üzerine telefonda Karataş'ı eşiyle görüştürüp eşinin geleceğini söyleyerek ikna etmeye çalıştı. Ancak Karataş, eşinin ve çocuklarının inşaata gelmeden intihar girişiminden vazgeçmeyeceğini söyledi.

    Polis Karataş'ı yinede ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 2 saat süren ikna çabasının ardından bir polis Karataş'ın bir anlık dalgınlığından faydalanarak onu tutup kenara çekerek atlamasının önüne geçti. Daha sonra inşaata sağlık ekipleri gelerek Karataş'ı kontrol etti. Karataş'ı kurtaran polis, yeniden intihar girişiminde bulunma ihtimaline karşılık onu kendisine kelepçeleyerek ambulansa kadar böyle götürdü.

    Daha sonra Karataş ambulansta kontrol altına alındı. Hasan Karataş, yanında görevlendirilen bir polisle birlikte ambulans ile hastaneye götürüldü.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ