Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yusuf KILIÇ / GAZİANTEP

Gaziantep'te Karayılan Mahallesi, Karayılan Caddesi üzerinde bulunan beyaz eşya tamirhanesinde çırak olarak çalışan ve adı açıklanmayan 12 yaşındaki bir çocuk, dün akşam saat 20.00 sıralarında yolun karşısındaki depoya malzeme almak için gitti. Deponun kapısını açan küçük çocuk yerde yatan başsız bir çocuk cesedi ile karşılaştı. Çok korkan küçük çırak durumu hemen işyerinin sahibine haber verdi.

İşyeri sahibinin ihbarı üzerine üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede yaptıkları aramada cesedin başını bulamadı. Yapılan araştırmada, hurdacılık yaparak aile bütçesine katkı sağlamaya çalışan Suriyeli 13 yaşındaki Ferhat Ali'ye ait olduğu belirlenen ceset, Adli Tıp Kurumu morguna sevk edildi. Katil ya da katillerin Ferhat Ali'nin kesik başını da yanlarında götürdükleri iddia edilirken, polis zanlıları belirleyebilmek için çevredeki işyerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını topladı. Cesedin başını bulabilmek için geniş bir alanda arama çalışması da yapan ekipler, civardaki yollarda şüpheli araçlar üzerinde de uygulama başlattı. Polisin, Ferhat Ali'nin katil zanlısı olarak 30 yaşındaki Cengiz P.'yi aradığı öğrenildi. .

Bu arada olayı duyarak cinayetin işlendiği yere gelen Ferhat A.'nın yakınları küçük çocuğun cesedini görmek isteyince polis ekipleri ile aralarında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Polis ekipleri, küçük çocuğun yakınlarını güçlükle kontrol altına aldı.

TÜM GAZİANTEP HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN