Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul'da Beykoz Belediyesi'nin Burunbahçe'de ücretli otopark uygulamasını eleştirerek "Beykoz Belediyesi referandum yapsın orada. Burunbahçe'deki yeri referanduma sunduğu zaman halk oranın İSPARK olarak kullanılmasını kabul etmeyecektir" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında İstanbul'un Beykoz ilçesinde Burunbahçe'nin paralı otopark yapılmasının planlandığını, buradaki İSPARK uygulamasına bir an önce son verilmesi gerektiğini savundu.

Tanal, "Beykoz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi kamuya ait olan tüm yerleri paralı hale getiriyor. Bu tür alanların paralı hale getirilmesi vatandaşın temiz yaşayacağı çevreyi engellemiş olacak ve kişinin sağlıklı yaşamasına katkıda bulunması engellenmiş olacak. Dünyanın hiçbir yerinde yeşili ormanı denizin bütünleştiği alanı otopark olarak kullanamazsınız. Bizim sağlıklı bir nesil yetiştirme açısından mutlak suretle Beykoz Belediyesi sınırları içinde bulunan Burunbahçe'deki İSPARK uygulamasına son vermeleri gerekiyor. Ormanlık alanların park yeri olarak kullanılmamasını istiyoruz" dedi.

"BEYKOZ BELEDİYESİ REFERANDUM YAPSIN"

Burunbahçe'deki İSPARK uygulaması isteyip istemediklerini öğrenmek için referandum öneren Mahmut Tanal şöyle konuştu;

"Beykoz Belediyesi referandum yapsın orada. Burunbahçe'deki yeri referanduma sunduğu zaman halk oranın İSPARK olarak kullanılmasını kabul etmeyecektir. Çünkü orası nefes alınan bir yer. Vatandaşın orada rahat nefes alacağı bir yerdir. Osmanlıyızı diyorlar ya kurban olsunlar Osmanlı'ya. Fatih'in torunlarıyız diyorlar ya ne torunu. Fatih'in çevre nizamnamesinde bu tür alanların parasız olduğu, yeşil alanın daha genişletilmesini istiyor. Bunlar tek yeşili seviyorlar. Doların yeşilliği. Burunbahçe ve Beykoz'un takipçisiyiz."

DHA