Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mardin'in Derik ilçesinde teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda 3 polis şehit oldu.

Alınan bilgiye göre, Kızıltepe-Viranşehir karayolunun Denktaş Mahallesi yakınlarında PKK'lı teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcı, göreve giden personelin naklini sağlayan zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirildi.

Patlamada araçta bulunan 3 polis şehit oldu.

Saldırıda şehit olan özel harekat polislerinin Ahmet Demir, Ramazan Akyürek ve Metin Malkav oldukları öğrenildi.

Teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı. 

KONYA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit olan 3 Özel Harekat polisinden 45 yaşındaki Ramazan Akyürek'in memleketi Konya'ya şehit ateşi düştü.

Sarayönü İlçesi'nin Başhüyük Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Ramazan Akyürek'in, Konya'da oturan ailesine acı haber emniyet yetkilileri tarafından verildi.

ADANA'DA ŞEHİT ACISI

Patlamada 2 arkadaşıyla birlikte şehit olan özel hareket polisi Metin Malkav'ın acı haberini Adana'nın merkez Çukurova İlçesi Pınar Mahallesi'ndeki baba evine giden polis yetkilileri yakınlarına verdi.

Baba Mehmet ile anne Zeliha'nın yaylada olması nedeniyle şehidin kardeşlerinin şahadet haberini alan Nuray ve Pınar gözyaşlarına boğuldu.

Acı haber, Niğde'nin Çamardı İlçesi'nde yaylada olan anne ve babasına da sağlık ekiplerinin eşliğinde ulaştırıldı. Sinir krizi geçiren anne ve baba, ambulansla Adana'ya getirildi.

Bekar ve 5 yıllık polis olan Metin Malkav'ın Batman Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olduğu Mardin'e geçici görevle gönderildiği öğrenildi.

AA-DHA