Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Zeytinburnu'nda FETÖ/PDY terör örgütünün "tekstil" imamı Ziya Z. ile mütevelli üyesi 5 kişi gözaltına alındı. Tekstil imamının banyo kapısının arkasında 2 poşette ve evindeki kasada 1 milyon 644 bin dolar ve çok sayıda ziynet eşyası ele geçirildi.

İMAM OPERASYONU KAYDA ALINDI
Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri, FETÖ/PDY terör örgütünün "tekstil imamı" ile ona bağlı olarak görev yapan 5 mütevelli üyesine yönelik operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yardım yataklık yapan, himmet adı altında para toplayan Zeytinburnu'nda tekstilcilerin 'mütevellisi' olan Ziya Z.'nin evine baskın düzenlendi. Zanlının avukatının da hazır bulunduğu baskın anı polis ekipleri tarafından da saniye saniye kayda alındı.

MİLYON DOLARLIK HİMMET PARALARI ELE GEÇİRİLDİ
FETÖ/PDY terör örgütünün "tekstil imamlığını" yapan aynı zamanda bir tekstil şirketinin sahibi Ziya Z.'nin evinin banyo kapısının arkasındaki 2 ayrı poşet içerisinde 630 bin Dolar, evindeki çelik bir kasa içerisinde de, 1 milyon 14 bin Dolar, 75 burma bilezik, 103 lira altın, 5 çocuk bileziği, 12 altın bilezik, 2 gerdanlık, 8 çeyrek altın, 1 yarım altın ve 7 altın yüzük ele geçirildi. Operasyonlarda ele geçirilen para ve altınlara el konulurken, tekstil imamı Ziya Z.'nin mütevellisinde bulunan 5 FETÖ/PDY üyesi de gözaltına alındı.

Nihat ULUDAĞ/ İSTANBUL