Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beyoğlu Kaptanpaşa Mahallesi'nde sokak ortasında iki kişi arasında henüz belirlenenemyen bir nedenle kavga çıktı.

Yaşanan boğuşma sırasında ismi henüz belirlenemeyen kişi silahını çıkararak ateş etti.

Olay sırasında Cengiz A. (45) hayatını kaybederken saldırgan da kendi silahından çıkan kurşunla ağır yaralandı.

Olay sırasında sokaktaki bir kişi de ayağından yaralandı.

Beyoğlu Bostan Mahallesi Şirket sokakta saat 10:30 sıralarında yaşandı. Hurdacılık yapan Ramazan Özbek, daha önceden aralarında husumet olduğu öğrenilen ismi öğrenilemeyen bir kişi ile dükkanının önünde sözlü tartışma yaşadı. Tartışma çevredekilerin araya girmesi ile sonlandırıldı. Kısa süre sonra arkadaşları ile birlikte tekrar hurdacı dükkanına gelen kişi, bir süre Özbek ile konuştuktan sonra yumruk attı. Saldırganın yanındakiler de tekme ve yumruklarla Özbek'i darp ettiler. Silah ve taşların kullanıldığı kavgada Özbek kaldırım taşı atılması sonucu başından yaralandı. Silahın ateşlenmesi ile sokak içerisindeki vatandaşlar panik yaşayıp kaçıştılar. Açılan ateş sonucunda çevredeki araçlara kurşun isabet etti. Araç ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan ve başından yaralanan Özbek'in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Olay sonrası Özbek'in yakınları saldırganların olay yerinde bırakıp kaçtıkları aracın camlarını kırdı. Özbek'in yakınları iki sokak ileride saldırganların çalıştığı işyerinin camlarını da kırdı. Güvenlik şeridi ile kapatılan sokakta olay yeri inceleme ekipleri çalışmlarda bulundu. Polis saldırganları yakalamak için çalışma başlatırken gözaltına alınan kişi ifadesi için polis merkezine götürüldü.

MERMİLERDEN KÜREKLE KORUNMAYA ÇALIŞTI
Kavga anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Kamerada 3 kişinin Özbek ile bir süre konuşması görülüyor.Daha sonra gruptan bir kişi Ramazan Özbek'e yumruk atıyor ve Özbek birkaç kişi tarafından darp ediliyor. Bu sırada bir kişin silah ile ateş ettiği ve bir kişinin de yerde yaralı yatan Özbek'e kaldırım taşı attığı görülüyor. Özbek'i korumak için elinde kürekle gelen bir kişi de silahtan çıkan mermilerden korunmak için küreği kendine siper ediyor. Saldırganlar kaçarken çevredekiler yerde yaralı halde yatan Özbek'in yardımına koşuyor.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 102 numaradaki beş katlı bir binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan, kimliği açıklanmayan bir vatandaş müzakereci polisler tarafından ikna edilerek intihardan vazgeçti.

İntihar girişiminde bulunurken olay yerine toplanan halk, "Atla" diye tezahürat yaptı. İtfaiye, intihardan vazgeçen kişiyi binanın çatısından indirdikten sonra polis, şahsı olay yerinden uzaklaştırdı.

Trafiğe kapanan yol şahsın intihardan vazgeçip itfaiyecilerle indirildikten sonra açıldı. Şahsın maddi borçlar yüzünden intihara kalkıştığı söyleniyor.

Ceyhun AKÇA / İSTANBUL