Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Fikri Işık görevini Nurettin Canikli'ye devretti! Milli Savunma Bakanlığı'nda görev değişimi

    Eski Milli Savunma Bakanı ve yeni Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, görevini yeni Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'ye devrederken açıklama yaptı.

    Işık'ın açıklamaları şöyle;

    "Hainlerden boşalan yerde bir sıkıntı oluşmaması için personel teminine hız verdik. Hızlı bir şekilde Milli Savunma Üniversitesi'nin eğitimlerine hız verdik. Türkiye tarihin en zor döneminde askerine sahip çıktı. Sınavlara katılım yüzde 35'ten yüzde 50'ye çıktı. Pek çok yapısal reformu hayata geçirdik. İlk defa sivil müsteşar atadık. Kuvvetler ilk defa bakanlığa bağlandı."

    "Bugüne kadar uygulanmayan pek çok modeli hayata geçirdik. kendi havaalanı füze sistemini hayata geçirdik. İki noktayı ifade etmek isterim. Bakan olarak görev yaptığım sürede gerçekten gece gündüz çalıştık. İki konu var ki özellikle şehit ailelerimize çok yakın ilgi gösterme gayreti içinde olduk. Gerçekten acılarını hissetirmemek için gereken gayreti gösterdik."

    REKLAM

    "Askerlerimizin kaliteli gıda tüketmesi gibi pek çalışmayı kısa sürede yaptık. Bu süre içinde bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Uyumlu bir çalışma sergiledik teşekkür ederim. Zor bir dönemi büyük bir fedakarlıkla aşmayı bildik bundan dolayı bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.Sayın Canikli Milli Savunma Bakanlığımıza yabancı bir arkadaşım değil. Bu ulvi görevde çok iyi hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum."

    Yeni Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'de tören sırasında açıklamalarda bulundu:

    "Bu nöbet değişimini en etkili şekilde kullanan parti AK Parti, dinamik yapıyı korumak için bu nöbet değişimlerini çok rasyonel kullananbir parti. Metal yorgunluğa girmeden tam zamanında bu tür değişiklikleri yapan bir parti."

    "TSK her zaman güçlü olmak mecburiyetindedir. Teknik imkanları ile savunma sanayi yönü ile en çok ihtiyacımız olan bu ürünleri müttefiklerimiz başta olmak üzere ne kadar zorda kaldığımızı biliyoruz, başka ülkelerin ürünlerine güvenerek ya da onlar üzerinden bir savunma stratejisi kullanmak zordur. Bunun farkındayız. Bu alanda çok ciddi iyileşmeler söz konusu. "

    "Bu toprakların savunucusu olarak görevini ifa etmesi için yapılması gerekeni yapmaya devam edeceğiz. Bu noktada milletimiz gözü arkada kalmadan, geleceğe daha güvenle bakabileceği bir ortamın sağlanması için elimiden gelen bütün gayreti göstereceğiz. "

    "Sayın Bakanımıza yaptıkları için şükranlarımı sunuyorum."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ