Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul-İzmir seferini yapan Türk Hava Yolları’na (THY) ait yolcu uçağına Adnan Menderes Havalimanı yakınlarında havadayken yıldırım isabet etti. Uçağının bir motoru alev alırken, yolcular ve yanan uçağı gören İzmirliler büyük panik yaşadı. Uçağın içindeki dehşet anları bir yolcu tarafından görüntülendi. Uçağı sorunsuz bir şekilde indiren pilot ise hurriyet.com.tr'ye konuştu. "Şirketimizin kuralları gereği açıklama yapmamız yasak. Ancak sorunsuz bir iniş gerçekleştirdik" dedi.Türk Hava Yolları’nın İstanbul-İzmir seferini yapan TK-2348 sefer sayılı yolcu uçağı 114 yolcusuyla saat 23.15 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. THY uçağına İzmir semalarında yıldırım isabet etti. Bu sırada uçağın bir motoru alev alırken, uçakta bulunan yolcular arasında büyük panik yaşandı. THY, uçağı saat 00.05’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi.      

PİLOT VE HOSTES KONUŞTU

İstanbul-İzmir seferini yapan TK-2348 sefer sayılı uçağın kaptanı "Şirketimizin kuralları gereği açıklama yapamıyorum. Şirketimiz gerek olursa bir açıklama yapacaktır. Güvenli bir iniş yaptık" dedi.

1 AYLIK HOSTES ANLATTI

İsmini vermek istemeyen kabin görevlisi de yaşanan dehşet anlarını anlattı. Türbülanslı bir uçuş olduğunu belirten hostes, henüz bir buçuk ay önce başladığı mesleğinde yaşadığı korku dolu deneyimi şu sözlerle aktardı, "Türbülanslı bir uçuştu. Birden bir kıvılcım gördük. Yolcular gayet bilinçliydi. Çok fazla panik yaşanmadı. Bazı yolcular can yeleklerini açmış sadece. Şimdi görüntülere bakınca daha ciddi görünüyor. İçeriden daha az bir görüntü vardı. Uçağa yıldırım etki etmediğini biliyorum ancak sanırım motora rastladığı için böyle olmuş. Kaptanımız yolcuları sakinleştiren bir açıklama yaptı. Şu an her şey normal" dedi.
 
KORKU DOLU DAKİKALARI ANLATTI

İstanbul - İzmir seferini yapan Türk Hava Yolları'na (THY) ait yolcu uçağının İzmir semalarında kötü hava koşulları nedeniyle yıldırım çarptı. O esnada uçakta olan 24 yaşındaki Bertan Atay korku dolu dakikaları kamerasına kaydetmeyi başarırken Atay, "O zor şartlarda bizi sağa salim indiren pilotlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.  

İstanbul - İzmir seferini yapan Türk Hava Yolları'nın ait TK-2348 sefer sayılı yolcu uçağı 114 yolcusuyla saat 23.15 sıralarında Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. THY uçağına İzmir semalarında yıldırım isabet etti. Uçağın bir motoru alev alırken, uçakta bulunan yolcular arasında büyük panik yaşandı. Bu panik esnasında soğukkanlılı kalarak kamerasını çalıştıran Bertan Atay, yanan motoru ve bazı yolcuların yaşadığı paniği kaydetti. Atay, yaşanan o korku dolu dakikaları şöyle anlattı: " İstanbul'dan havalandıktan sonra hava kötüleşti ve sürekli uçuş süresince sarsıntı yaşadık. İzmir semalarına gelince ise şimşekler etrafımızda çakmaya başladı. Bu sırada büyük bir gürültü duyduk ve yolcular motorun yandığını söyledi. Motorun yanmasından sonra ışıklar filan sönmedi anormal bir durum yaşamadık. Yalnız çıkan alevler nedeniyle birçok yolcu panik yaşadı. Bende yanımda olan fotoğraf makinesiyle görüntü çekmeye çalıştım. Alana indiğimizde ise itfaiye ekipleri motora müdahale etti. Pilotlarımız sağ olsun bizi o zor şartta sağa salim indirmeyi başardı."  

DHA