Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Son dakika: Halil Sezai'den ilk açıklama! Halil Sezai'nin kavga görüntüleri

    Habertürk'ün dün gece duyurduğu olay Türkiye'nin gündemine oturdu. Ünlü şarkıcı Halil Sezai'nin, 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i darp ettiği görüntüler büyük yankı uyandırdı.

    Habertürk'ten Emrah Doğru'nun haberine göre; Halil Sezai, dün sabah saat 10.00 sularında Tuzla'da kiraladığı villada çekim yaparken, yan villasında yaşayan 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'le tartıştı. Tartışma büyüdü. Sezai, çekim yapmalarına izin vermeyen komşu Meriç'i darp etti.

    Olayın ardından gözaltına alınan ve ifade verdikten sonra serbest bırakılan Halil Sezai'nin yaşlı adamı darp ettiği görüntüler ortaya çıktı.

    REKLAM

    Görüntülerde ünlü şarkıcı, Hüseyin Meriç'e önce tokat attı. Halil Sezai'nin, daha sonra öfkesini kontrol edemeyip diziyle vurup, kafa attığı görülüyor.

    'İncir Reçeli' filmi ve 'İsyan' şarkısıyla adını duyuran romantik şarkıcının yaşlı bir adamı dövmesi sosyal medyada da büyük tepki topladı.

    Yaşananlardan sonra Halil Sezai konuyla ilgili açıklama yaptı.

    Şarkıcı, "Bu adam yan komşum. 5 aydır bizi rahatsız ediyor. Aylardır ‘gel lan’ tekliflerini reddettim. İçip içip ana bacı söverken sabır çektim. Silah çekmesine, bahçeye 30 adam yığmasına girmiyorum bile. Bu raddeye gelmemin süreci var." dedi.

    Sezai sözlerini şöyle sürdü:

    Olayı şöyle özetleyeyim de siz yine linçe devam edin; Evet 65 yaşında bir adamla kavga ettim. Kavga ettim diyorum çünkü daha önce defalarca bu abimizin 'gelin lan'lı tekliflerini reddettim. Güldüm geçtim. İkiz bir villada yan komşumuz oluyor kendileri. Oğlu ile beraber yaşıyorlar. Biz yönetmenimiz Aytaç Ağırlar ile beraber orada 6 kişilik bir ekiple Youtube formatı hazırlıyoruz. Yemek talk showu. Konuk alıyor, yemek yapıyor sohbet ediyoruz. Fakat maalesef 5 aydır 1 bölüm bile çekemedik. Maddi zararı geçtim manevi olarak burnunuzdan getirdi. Çünkü bu 65 yaşında ki abimiz yönetmenimiz ile olan husumetinden dolayı bize programı çektirtmemeye yemin etmiş. Bağıra çağıra öyle söylüyor 5 aydır!

    Başardı da zaten sonunda. 5 ay boyunca bu abimiz içip içip ana bacı sülale söverken biz ya sabır çekmekten başka bir şey yapmadık. İlk zamanlarda ki sofra muhabbetlerimizin hatırına. 2 senelik bir komşuluk geçmişi içinde çok yiyip içip muhabbet etmişliğimiz vardır. Arasının bozulduğu yönetmenimiz Aytaç yüzünden sabahtan akşama kadar müzik açan, (evde değilken bile kurduğu düzenekle uzaktan yayın yapıyordu) kafası yerinde değilken ana avrat söven bu 65 yaşında ki abimiz şimdi çıkmış her yerde konuşuyormuş. Varsın konuşsun. Silah göstermelere, bahçeye 30 tane adam yığmaya filan girmiyorum bile.

    REKLAM

    Çiçekle gittiğim evde sonuç buna dönüştü. Görüntüleri kırpmak kendi küfürlerini hakaretlerini yumruklarını kesmek zaten beni şaşırtmadı. Bunların hepsi dün anlatıldı gerekli mercilere. Benim yaptığım şeyde hayvanlık buna söyleyecek bir lafım yok... Beni bilen bilir aşırı sabırlı ve sakin bir insanımdır ama bu raddeye gelmenin de bir süreci var. Üzgün müyüm? Hem de çok. Değmezdi bu mafya hikayelerini ballandıra ballandır anlatan, parasıyla her şeyi, herkesi satın alabileceğini düşünen abimiz için. Ben bilmiyor muyum sitenin 50 tane kamerası olduğunu, bilmiyor muyum magazin gezeceklerini beni ve ailemi çok kötü bir pozisyonda bırakacaklarını? Elbette biliyorum. Ama dayanamadım işte. Taş olsa çatlardı aylardır süren bu kadar ağır küfür ve tacize. Dün ifademi verdim. Daha bir sürü detay var tek tek anlattık. Gerekli adli başvurularımızı yaptık. Savunulacak da bir tarafım da yok. Olan oldu. Çok üzgünüm. Herkesten de özür diliyorum. Kendisinden de özür diliyorum. Her ne olursa olsun yapmamam gereken bir şeydi ama işte…

    SAVCIYA İFADE VERECEK

    Öte yandan Halil Sezai'nin, tekrar ifadeye çağrıldğı öğrenildi. Sezai'nin mevcutlu olarak adliyeye sevk edilecek ve savcıya ifade vereceği belirtilirken bunun bir gözaltı kararı olmadığı ifade edildi.

     Bir çuval inciri berbat etti!
    Bir çuval inciri berbat etti! Haberi Görüntüle
    REKLAM
     Halil Sezai'ye 'çekim' gözaltısı!
    Halil Sezai'ye 'çekim' gözaltısı! Haberi Görüntüle

    BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA: 4 SUÇTAN İFADESİ ALINACAK

    İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklamayla Halil Sezai'nin "Silahla Kasten Yaralama", "Hakaret", "Konut Dokunulmazlığının İhlali" ve "Tehdit" suçlarından ifadesi alınmak üzere kolluk kuvvetlerine ek talimat verildiğini bildirdi.

    HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

    İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

    "İstanbul ili Tuzla ilçesindeki bir villa sitesinde 15.09.2020 tarihinde Halil Sezai Paracıkoğlu'nun da aralarında bulunduğu bir grubun karıştığı kavgayla ilgili kolluğa ihbarda bulunulması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.

    KOLLUK KUVVETLERİNE TALİMAT VERİLDİ

    Soruşturma kapsamında olayın komşu villalardaki kişiler arasında yaşandığı belirlenmiş, tarafların karşılıklı beyanları alınmış ve kolluk ekibine 'iddialar doğrultusunda delil toplanması ve akabinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza bilgi verilmesi' yönünde talimat verilmiştir. Mağdur Hüseyin Meriç isimli kişi hakkında doktor raporunda basit tıbbı müdahale ile giderilebilir nitelikte hafif şekilde yaralanma olduğunun belirtilmesi üzerine şüpheliler serbest bırakılmıştır.

    REKLAM

    4 SUÇTAN İFADESİ ALINACAK

    Devam eden araştırmalar kapsamında 16.09.2020 tarihinde kamuoyuna yansıyan ve sonradan soruşturma dosyasına giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda soruşturma genişletilmiş olup, şüpheli Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında 'Silahla Kasten Yaralama', 'Hakaret', 'Konut Dokunulmazlığını İhlal' ve 'Tehdit' suçlarından ifadesi alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilmesi yönünde kolluğa ek talimat verilmiştir. Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması ve suç işleyen kişiler hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi için gerekli tüm işlemler titizlikle sürdürülmektedir."

    İZMİT KONSERİ İPTAL EDİLDİ

    İstanbul'un Tuzla ilçesinde, komşusunu darbeden Halil Sezai'nin bugün İzmit'te vereceği konseri yaşanan olayın ardından restoran sahibi tarafından iptal edildi.

    REKLAM

    BAKANLIK YETKİLİLERİ MERİÇ AİLESİ İLE GÖRÜŞTÜ

    AA'nın haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri, şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu tarafından darbedilen Hüseyin Meriç ve oğlu Mesih Meriç Behkam ile görüştü.

    Bakanlık yetkilileri, Hüseyin Meriç'i Tuzla'daki evinde ziyaret ederek durumu hakkında bilgi aldı.

    Mesih Meriç Behkam, görüşme sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, babasının durumunun daha iyi olduğunu ve sakinleşmesini beklediklerini söyledi.

    Babasının sabah saatlerinde fenalaştığını, burnunda kırık olduğunu ve sürekli kanadığını aktaran Behkam, "Şikayetimizin nedeni, beni ölümle tehdit ettiler. Burası müstakil bir ev değil. Dört ev var, alan ortak alan. Bu adamlar kanunsuzcu bir ev sahibini ikna etmişler. Onu aradım. 'Korona var. İki kız çocuğum var. Olur mu?' dedim. Ev sahibi komşusuna böyle yapmaz." dedi.

    Behkam, belediye ekiplerinin çekim yapılan eve ilişkin kendilerine "Sizden izin almadan böyle bir şey mümkün değil." dediğini söyledi.

    "DEVLETİMİZİN SAĞ OLSUN KORUMA VERECEK"

    Şarkıcı Paracıkoğlu'ndan daha önce de şikayetçi olduklarını dile getiren Behkam, şunları kaydetti:

    "Dün benim çıkmamı beklemişler. Babam kalp hastası. Biz evimizin her tarafına ses alan kameralar koyduk. Çünkü bu adam bizim evimize bir kere daha girdi. Babam şikayetçi oldu. Kanun işliyor. Biz bunun böyle bir şey yapacağını düşünmedik. Benim çıkmamı bekliyorlarmış. Babamın evine vurarak giriyor. Babama vuruyor. Babamın yüzünde yarık var. Babam 'Ne olur vurmayın?' diyor. 70 yaşında adam ne yapabilir? Devletimiz sağ olsun koruma verecek.

    Bu ülkede kimse mafyaya yer bırakmaz. Ben yurt dışında eğitim gördüm. Trafik cezası almadım. Sosyal medyada işin aslını astarın bilmeden yorum yapanlar var. Çocukları ve torunlarıyla yaşamak isteyen 70 yaşında bir insan var. Normal bir insan olarak burada film çekmek istemez. Çok yorulduk. Ben de babam da çok yoruldum. Amerika'dan eğitimimden sonra döndüm. Burada ailemle beraber olamıyorum".

    TUZLA BELEDİYE BAŞKANI YAZICI'DAN ZİYARET

    AA'nın haberine göre Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu tarafından darbedilen Hüseyin Meriç'i evinde ziyaret etti. Yazıcı, Hüseyin Meriç'i Tuzla'daki evinde ziyaret ederek, durumu hakkında bilgi aldı.

    Ziyarette, Hüseyin Meriç'in oğlu Mesih Meriç Behkam da bulundu.Belediye Başkanı Yazıcı, güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüleri hicap duyarak izlediğini söyledi.Konuyu gündemde tutacağının sözünü verdiği Meriç'ten şahsı ve Tuzla halkı adına özür dileyen Yazıcı, elinden ne gelirse yapacağını ifade etti.Yazıcı, "Sanatçı ruhu olduğunu iddia edenlerin insani olmayan tavır ve davranışları önce o camiaya bir hakarettir. Bunun da hesabını verir, hiç merak etmeyin." dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ