Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

'Evde Tek Başına' serisiyle 90'lı yıllara damgasını vuran ancak daha sonra ortalardan kaybolan, bir zamanların çocuk starı Macaulay Culkin, hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.

Culkin, The Guardian'a yaptığı açıklamada eroin bağımlılığı için ayda 6 bin dolar harcadığı yönünde çıkan haberleri reddetti: 'Beni esas rahatsız eden şey, magazin basınının bu haberleri benim için endişelenmişler gibi bir kılıfla göstermesi. Hayır, siz sadece sayfaları doldurmaya çalışıyorsunuz'.

2004 yılında uyuşturucu madde kullandığı iddialarıyla tutuklanan Culkin hakkında, 2012 yılında yayınlanan aşırı zayıflamış görüntüleri nedeniyle de bağımlılıktan kurtulamadığı yönünde pek çok haber yapılmıştı.

Fransa'ya taşınan ve orada mutlu bir hayatı olduğunu söyleyen Culkin, 'Şöhreti ve paparazzilerin peşimde dolanmasını sevmiyorum. Orada kendim olabiliyorum bu yüzden geri dönmeyi düşünmüyorum' dedi.

12 yaşındayken 15 milyon dolarlık bir servetin sahibi olan Culkin, zamanında iyi bir birikim yaptığı için tekrar çalışmayı düşünmediğini sözlerine ekledi. Macaulay Culkin'in Velvet Underground'un tribute grubu olarak konser veren The Pizza Underground adında bir grubu var.