Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Pınar Altuğ: Bir kamp hikayesi - Magazin haberleri
    1

    Mutlu bir evlilik sürdüren Pınar Altuğ-Yağmur Atacan çifti, kızları Su ile birlikte İstanbul'dan kaçtı. Soluğu Ege koylarında alan ikiliye, yakın arkadaşları Alp Kırşan-Zeynep Kırşan ve çocukları da eşlik etti.

    2

    Ailesi ve dostlarıyla birlikte keyifli vakit geçiren Altuğ, tatillerinden kesitleri de sosyal medya hesabından yayınladı. 46 yaşındaki oyuncu paylaşımlarına, "Bir kamp hikayesi" notunu düştü.

    3

    "KARAVAN TAKIMI"

    Zeynep Kırşan da eşi Alp Kırşan'ın çektiği bu selfie'yi Instagram hesabından yayınladı. Kırşan, gönderisinde, "Ne güzeldi, ne keyifliydi... Rüya gibiydi... Yaptığım ilk karavan tatiliydi, hepinizin sayesinde daha da unutulmaz oldu. Bundan sonra karavan takımı..." ifadelerini kullandı.

    4

    Televizyon ve müzik dünyasının pek çok ismi son dönemde İstanbul'u terk edip Ege koylarına yerleşmeye başladı. Özellikle de geçtiğimiz yıldan beri pandeminin etkisiyle bu göç hızlanmaya başladı. İşte İstanbul'dan ayrılan ve kent kaosundan kaçıp, doğa ile iç içe yaşamaya başlayan ünlüler...

    5

    ÖZGE BORAK

    Koronavirüs sebebiyle bir süredir evde önlem amaçlı karantinada olan oyuncu Özge Borak, normalleşme adımlarının atılmasıyla soluğu Avşa Adası'nda aldı.

    Bir süredir babasının yanında tatil yapan Borak, organik tarıma merak sardı.

    6

    Bahçesine kavun eken Özge Borak, o anları sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. Borak, paylaşımına şu notu düştü:

    Hepimize güzel bir hafta olsun. Bir süre bağdır, bahçedir çok duyarsınız benden. Sebzeyi, meyveyi dalından kendin koparıp, yemek gibisi yok.

    Hele ki kendi bahçenden olunca daha bir başka. Öyle dönümlerce bahçemiz yok, avuç içi kadar ama bize yetiyor. Rahmetli dedemden kalma iki ağacımız var; armut ve erik...

    Yakında şeftali de olur, o daha fidan olmasına rağmen üstünde var birkaç tane. Bugün de kışın babamın saksılarda yetiştirdiği kavunları ektim bahçeye.

    Öptüm seni kavun, tutmamazlık etmeyin haaa. Ne güzel şey toprakla uğraşmak, bayılırım. Yarın da biber, salatalık fidesi alıp, onları dikeriz. Bence yaparız; değil mi baba?

    7

    PINAR AYLİN

    2014 yılında Süleyman Erbaykent ile nikah masasına oturan 48 yaşındaki şarkıcı Pınar Aylin'in artık bambaşka bir hayatı var.

    Maya isminde bir kızı olan Aylin, İstanbul'u terk ederek, gözlerden uzakta bir hayat yaşamaya başladı.

    8

    Ailesiyle birlikte memleketi İzmir'de yepyeni bir hayat kuran Pınar Aylin, bahçeli lüks bir villada yaşıyor.

    90'lı yılların ünlü ismi, boş vakitlerinde bahçe işleri ile ilgileniyor.

    Pınar Aylin, o anları da sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaşıyor.

    9

    ASLIHAN GÜRBÜZ

    Son olarak 'Ufak Tefek Cinayetler' dizisinde 'Merve' karakterini canlandıran oyuncu Aslıhan Gürbüz, geçtiğimiz senelerde İstanbul'u terk etti.

    10

    İki tanesi bel fıtığı olmak üzere dört kez ameliyat geçiren Gürbüz, tedavi sürecini tamamladıktan sonra kendisine bambaşka bir hayat kurdu.

    11

    Doğa ile iç içe yaşamaya başlayan Gürbüz, yeni hayatından kareleri sık sık sosyal medya hesabından paylaşıyor.

    Sosyal medyayı aktif kullanan 37 yaşındaki Gürbüz, takipçilerinin "Nerede yaşıyorsunuz?" sorusuna yanıt verdi.

    12

    Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Aslıhan Gürbüz, şu ifadeleri kullandı:

    En çok sorulan soru... Bir suyun kenarında, bir ağacın altında, bir ormanın içinde ya da ıssız olmaya yakın bir adada...

    Bu memleketin bir köşesinde, bir çoğunun önünden geçtiği, bir çoğunun göremediği, çokçalarının kıymetini bilmediği bir enlem ve boylamda yaşıyorum.

    Yeşili, maviyi, suyu, gökyüzünü, ağacı, çiçeği, kuşu, yosunu görmeyi çok seviyorum.

    Uyandığımda karşı evi değil, bir ağacı görmeyi, evden çıkınca alışveriş merkezine değil, patikaya uğramayı çok seviyorum. Yani doğayı çok seviyorum.

    Neresi olduğu mühim değil. Görüyor ve seviyorsan cennettesin. Koruyor ve saygı duyuyorsan cennetlik. Bu memleketin cennet gibi bir köşesinden herkese selamlar...

    13

    GÖKSEL

    Koronavirüs salgınının Türkiye'de ilk yayılmaya başladığı zamanlarında şarkıcı Göksel, Ege'ye bağlı bir köyde yaşamını devam ettirmeye başladı.

    14

    Mutfakta verdiği pozlarını paylaşan Göksel, "Anneciğim yine haklı çıktı" diyerek şu ifadeleri kullandı:

    Annem, bana ev işlerini öğretirken bayağı direnirdim. 'Ben yemek yapmayacağım, öğrenmeme gerek yok ki' diye tutturmuştum. O da ısrar ederdi, 'Bir gün ihtiyacın olabilir' diye. O gün geldi, çattı.

    Anneciğim yine haklı çıktı. Bu arada ben özenle yemek yapmanın ne kadar zevkli olduğunu keşfettim. Hele bir de sevdiklerin mutlu oluyorsa...

    Zamanını doğa ile iç içe geçiren şarkıcı, köy yaşamıyla ilgili, "İnsan her şeye alışıyor. Değişik bir hayatı deneyimliyorum. Bu süreçte en çok market poşetlerini temirlerken zorlandım" açıklamasını yapmıştı.

    15

    YILMAZ ERDOĞAN

    Köyceğiz’de hem plato kuranhem de yaşamını sürdüren Yılmaz Erdoğan, İstanbul’dan ayrılma kararını “Trafik başlı başına bir sebep değil mi? Köyceğiz’e gittiğimden beri otomobil kullanmayı yeniden keşfettim. Meğer dünyanın en zevkli şeyiymiş” sözleriyle açıklıyor.

    16

    Erdoğan 2014 yılında yerleştiği Muğla, Köyceğiz’de hem doğal hayatın tadını çıkarıyor, hem de projelerini gerçekleştiriyor. 2014’ten beri yaşadığı çiftliğini film platosu haline getiren Erdoğan, ‘Ekşi Elmalar’ ve ‘Tatlım Tatlım’ filmlerini burada çekti.

    17

    NESLİHAN KOZANOĞLU

    Cemiyet hayatının ünlü simalarından Neslihan Kozanoğlu, yıllar önce şehrin gürültüsüne veda edip Çatalca Cumhuriyet Köyü'nde kendi çiftliğini kurdu.

    18

    Kozanoğlu, koronavirüs nedeniyle yasakların arttığı günlerde çiftliğinde doğa ile baş başa geçiriyor.

    Kozanoğlu, çiftlik günlüklerinden kesitleri de sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaşıyor.

    19

    BURAK HAKKI

    Ünlü oyuncu Burak Hakkı, koronavirüs salgınından korunmak için Çanakkale'deki çiftliğine gitti.

    Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Güneyli Köyü'nde satın aldığı 35 bin metrekarelik arsaya çiftlik kuran Hakkı, doğanın tadını çıkartıyor.

    20

    Sebze ve meyve üretimi de yapan Burak Hakkı, çiftlik hayatından kareleri sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşıyor.

    21

    Hakkı, anneannesi ile bakla ayıkladıkları anları sosyal medya hesabından "Bakla yarışı" notuyla yayınladı.

    Yaptığı işleri listeleyen Burak Hakkı, şu ifadeleri kullandı:

    Bugünkü yaptığım işler; sandalyeleri boyamak, fide ekmek, tohum çoğaltmak, bakla toplayıp ayıklamak, depo düzenlemek, gübreleme yapmak, motorlu tırpanla et kesmek, komposto hazırlamak, akşam yemeği yapmak, fırında mısır unlu sardalya, fırın patates ve kabak tatlısı...

    22

    Öte yandan koronavirüs salgınından sonra çiftliğine giden Burak Hakkı, bu karesini geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından "Gezegeni koruyun" notuyla yayınlamıştı.

    23

    GİZEM KARACA

    2011 Miss Turkey ikincisi Gizem Karaca, 2017 yılında Kemal Ekmekçi ile nikah masasına oturmasının ardından İzmir'e yerleşti.

    Tüm dünyayı hızla etkisi altına alan koronavirüs günlerini evinde karantina altında geçiren Karaca, kendisini bahçe işlerine verdi.

    24

    Bu süreçte organik tarıma başlayan Karaca, bahçesine domates, biber, salatalık ve patlıcan ekmeyi de ihmal etmedi.

    25

    Öte yandan Karaca, bahçesinden dut toplayan eşi Kemal Ekmekçi'nin pozunu sosyal medya hesabından "Dut canavarı" notuyla yayınladı.

    26

    ATA DEMİRER

    Uzun süredir Bozcaada'da yaşayan Ata Demirer, üzüm bağından paylaşımlarda bulundu.

    Ara sıra İstanbul'a gelen ve çiftlik hayatı yaşayan komedyen, doğal hayatından kesitleri Instagram sayfasından yayınlıyor.

    27

    Demirer'in paylaşımı sosyal medyada büyük beğeni topluyor.

    Ünlü komedyen, Özge Borak'tan boşandıktan sonra Bozcaada'ya yerleşme kararı almıştı.

    28

    YEŞİM BÜBER

    Bir dönemin ünlü oyuncusu Yeşim Büber, görüntü yönetmeni eşi Mehmet Aksın ve ikizleriyle bambaşka bir hayata başladı.

    29

    8 yıldır eşi ve çocuklarıyla teknede yaşayan Büber, hayatıyla ilgili şöyle konuşuyor:

    Hep hayalimizdi teknede yaşamak, yolda olmak. Bu, bir şekilde bize dayatılan biçim ve sınırlara nanik yapmak belki de. Evi kapatıp tekneye taşınalı sekiz yıl oldu.

    İstediğim an demirimi alıp gidebilme imkanı gerçek bir özgürlük benim için. Ve her yerde yolcu hissetmek, mekan ve zaman algımı çok değiştirdi. Zorunluluktan uzak, sahici bir seçim, her an ve her yer... Bu duyguyu çok seviyorum.

    30

    Büber, 'Aynalı Tahir’, ‘Kırık Ayna’, ‘Bıcak Sırtı’, ‘Serseri Aşıklar’ gibi dizilerin yanı sıra ‘Barda’, ‘Kaybolan Yıllar’ ve Sadri Alışık Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü aldığı ‘İnşaat’ gibi sinema filmlerinde rol almıştı.

    31

    HAYKO CEPKİN

    Rock müziğin sevilen ismi Hayko Cepkin’in paraşüt tutkusu hayatını değiştirdi. 7 yıl önce İzmir, Selçuk’ta bulunan eski havaalanında paraşüt atlayışlarına başlayan ünlü müzisyen, 4 yıl önce Şirince’ye yerleşme kararı aldı.

    32

    Cepkin, Varil Camping adında bir konaklama tesis açarak kendisi gibi doğa tutkunlarını da burada buluşturdu.

    33

    9 dönümlük alanda kurulu çiftlikte kediden köpeğe, tavuktan ördeğe kadar birçok hayvan besleyen ünlü rockçının eşeği Midas ise kampın eğlencesi haline geldi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ