Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmasının ardından dünya liderlerinden tebrik telefonları gelmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ortak imzalı bir mektup gönderen Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'nin AB için kilit bir ortak ve aday ülke olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı kutlayan Tusk ve Juncker, "Türkiye ve AB için ortak çıkar alanları olan güvenlik, enerji ve göç gibi hususlarda sizinle yakın çalışmaya devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

LİBYA

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz El Serrac da bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak 24 Haziran'daki seçim zaferini tebrik etti.

ÜDÜN

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera ile telefonda görüştü. Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Şili Devlet Başkanı Pinera, 24 Haziran’daki seçim zaferinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşen ABD Başkanı Donald Trump da Erdoğan'ı seçim zaferi dolayısıyla tebrik etmişti.