Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HT SPOR

Galatasaray'ın son zamanlarda kötü performans sergilemesinden dolayı istifa etmesi beklenen Mustafa Denizli'nin durumu merak konusu... Peki Mustafa Denizli istifa etti mi? İşte detaylar...

MUSTAFA DENİZLİ İSTİFA ETTİ Mİ?
Süper Lig'de Gaziantepspor maçının 2-0 kaybedilmesinden sonra istifa sinyali veren teknik direktör Mustafa Denizli, dünkü idmanda yer almazken, futbolcular ve kulüp çalışanlarıyla vedalaşmıştı.

Galatasaray resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 1 Mart 2016 tarihi itibariyle görevinden istifa etmiştir. Sayın Denizli’ye, yeniden görev almayı kabul ettiği dönemde kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Süper Lig ve Türkiye Kupası mücadelesinde altyapı teknik direktörlerimizden Sayın Orhan Atik takımın başında olacaktır."

1.5 MİLYON PEŞİN ALMIŞTI
Hamza Hamzaoğlu’nun yerine 1.5 yıllığına göreve getirilen Mustafa Denizli, attığı imzayla beraber 1.5 milyon dolar peşin para almıştı. 26 Kasım 2015’te KAP’a yapılan açıklamada Denizli’ye Mayıs 2017’ye kadar 4.5 milyon dolar ödeneceği bildirildi. Kalan 3 milyon dolarlık ücreti 15 eşit taksite bölünen Denizli’ye, Ocak ayında 200 bin dolar daha verildi. Ancak başkan, şubat ayındaki taksitin ödemesini durdurdu. Ayrılık kararında bunun da etkili olabileceği öğrenildi.

ODASINI BİLE BOŞALTTI
67 yaşındaki teknik adamın oyuncularıyla vedalaşmakla yetinmediği, eşyalarını da topladığı öğrenildi. Bavulunu hazırlayıp odasını boşaltan Denizli’nin, yakın çevresine “Gösterdiğim çabamın karşılığını alamadım. Güvendiğim bazı oyuncularda hayal kırıklığı yaşadım. Bu kulübe çok şey verdim. Ancak hak etmediğim tepkiler ağrıma gitti, beni incitti” diyerek dert yandığı öğrenildi.

TAFFAREL ÇALIŞTIRDI
Sarı-Kırmızılılar dün, ‘nöbetçi’ antrenör Claudio Taffarel yönetiminde çalıştı. Antrenman öncesi öğrencileriyle vedalaşan Denizli’nin, “Buraya çok farklı umutlarla geldim, ancak istediklerimi gerçekleştiremedim. Yolunda gitmeyen birçok şey oldu. Bu süreçte kırdıklarım olduysa özür dilerim. Hepiniz hakkınızı helal edin. Siz büyük bir takımın oyuncularısınız. G.Saray’ı bu durumdan kurtarmak yine sizin elinizde” diye konuştuğu öğrenildi. Denizli’nin Gaziantepspor maçı sonrası yaptığı açıklamaların ardından büyük şok yaşayan başkan Dursun Özbek, hem hocayı ikna edebilme umudu hem de alternatif isim belirleme çalışmaları nedeniyle dün beklenen randevuyu bugüne erteledi.

BAŞKAN SÜRE KAZANMAYA ÇALIŞIYOR
Yönetici arkadaşlarıyla görüşüp izlenecek yolları tartışan ve krizi atlatmak için zaman kazanmaya çalışan Dursun Özbek, dün Gayrettepe’deki otelinden çıktığı sırada muhabirlerin sorularıyla karşılaştı. Şu anda verilmiş kesin bir kararın olmadığını belirten Özbek, “Hocamızla henüz görüşmedik. Bugün biraz yoğunluk vardı. Yarın (bugün) bir araya geleceğiz” dedi. G.Saray’ın başkanı, “Denizli istifa etti mi?” sorusuna ise “Hayır. Daha görüşeceğiz. Görüşmediğimiz için net bir cevap veremiyorum. Mustafa Denizli hala bizim hocamız” diyerek ikna umudu taşıdığını gösterdi. Buna rağmen Denizli’nin bırakmakta kararlı olduğu bildirildi.