Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol İtalya Milan satıldı mı? - Futbol Haberleri

    Corriere dello Sport gazetesinin haberine göre Milan’ın sahibi iş adamı ve Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin, dün gece uzun süren pazarlıkların ardından kırmızı-siyahlı kulübü, Çinli iş adamlarına 700 milyon avroya vermeye ikna olduğu belirtildi.

    Haberde, Milan’ı satın alacaklar arasında Alibaba Grubu’nun sahibi Jack Ma, Robin Li gibi Çinli milyarderlerin isimlerinin geçtiği, kesinlik kazanan tek şeyin Milan’ın Çinlilere satılacağı olduğu ifade edildi. Kulübün çoğunluk hissesinin satışı için gelecek haftanın hayati olduğunun altı çizilirken, Milan’ı devir teslim için gerekli imzanın haziran ayı sonunda atılabileceği kaydedildi.

    Milanofinanza isimli internet sitesi de Çinlilerin, Milan için 1,2 milyar avro harcamaya hazır olduğunu yazdı.

    İtalyan basınındaki haberlere karşın, Berlusconi’nin Milan hisselerini tutan Fininvest Holding’ten herhangi bir yorumda bulunulmadı. Alibaba Grubu’nun Avrupa temsilciliğinden yapılan benzer açıklamada da, "Satış haberlerine karşın yorum yok" denildi.

    Berlusconi, daha önce yaptığı açıklamada, Milan'ı büyük kulüpler arasında tutmak için satacağını söylemişti. Milan, kulübün başına 1986 yılında geçen Berlusconi’nin başkanlığında yapılan yatırımlar ve transferlerle ayağa kalkmış ve 30 yıllık sürede İtalya’nın Avrupa kupalarındaki en başarılı temsilcisi konumuna yükselmişti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ