Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

A Milli Futbol Takımı'nın 2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Ukrayna ve İzlanda ile oynayacağı karşılaşmalar öncesinde Fatih Terim'in Arda Turan'ı kadroya çağırıp çağırmayacağı konusunda futbol kamuoyu ikiye bölünmüş durumda.

Bilindiği üzere Terim, grupta Hırvatistan ile oynanan ilk maç öncesi Arda'nın yanısıra Caner Erkin, Gökhan Gönül, Selçuk İnan ve Burak Yılmaz gibi isimleri kadroya almayarak büyük bir sürprize imza atmıştı.

HERKESİN AKLINDA O SORU VAR
Terim'in 6 Ekim'de Ukrayna ve 9 Ekim'de İzlanda ile oynanacak kritik maçlar öncesinde belirleyeceği kadro, 30 Eylül Cuma günü açıklanacak. Herkesin aklındaki tek bir soru var: Barcelona forması altında sezona harika bir başlangıç yapan Arda Turan, Milli Takım'a çağırılacak mı?

Spor medyasının önde gelen yazarları ise bu konu hakkında farklı fikirlere sahip. Hürriyet yazarı Mehmet Arslan, bugünkü köşe yazısında Terim'in Arda konusunda halen net bir karara varmadığını, ancak yıldız futbolcuyu çağırma ihtimalinin giderek yükseldiğini öne sürdü.

"FATİH TERİM'E SORDUM"
Öte yandan NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol Spor Servisi programında Fatih Terim'e Arda Turan'ı sorduğunu anlattı. Demirkol, "Fatih Hoca'ya 'Arda Turan'ı alacak mısınız?' diye sordum. Bambaşka bir cevap verdi hatta hiç cevap vermedi" ifadelerini kullandı.

 

Ayrıca Mehmet Arslan, yazısında Türk medyasının önde gelen isimlerine Arda Turan hakkında merak edlen o soruyu sorduğunu belirtirken, aldığı yanıtları ise şöyle paylaştı:
Şansal Büyüka (Lig TV): "Yüzde 50.5 çağırmayacak. Yüzde 49.5 çağıracak."

Necil Ülgen (Fanatik): "Orası egoları yenme alanı Çağıracak."

Halil Özer (Habertürk): "Çağırmayacağını düşünüyorum."

Tayfun Bayındır (Milliyet): "Çağıracak."

Mehmet Demirkol (Fanatik): "Yüzde 51 çağıracak."

Fuat Akdağ (NTV Spor): "Benim kanaatim çağıracağı yönünde."

Murat Özbostan (Sabah): "Çağırmayacak."

Ali Naci Küçük (Hürriyet): "İleride belki ama şimdi değil."

Fatih Doğan (Sabah): "Davet edeceğini düşünmüyorum."

Atilla Türker (Habertürk): "Şans vereceğini düşünmüyorum."

Övünç Özdem (NTV Spor): "Çağırması sürpriz olur."

Metin Karabaş (Fanatik): "Bir araya gelmeleri artık çok zor."