Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Terim, UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio ile çeyrek final maçına çıkacak Fenerbahçe'ye başarı diledi. Tecrübeli hoca, "İnşallah Fenerbahçe galip gelir, ilk 4'e kalır. İnşallah bu olacak, ama yolu uzun" dedi.

Terim, 10. Liderlik Zirvesi'ne konuk oldu. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu ve Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Tahsin Yılmaz'ın da katıldığı zirvede Liderlik Ödülü'nü alan Terim, Türkiye'nin her alanda başarılı isimler yetiştirdiğine işaret etti.

"GAYET BAŞARILIYIZ"
Başarılı teknik adam, "Demin ülkemizin ekonomide nerelere geldiğini dinledik. Gayet başarılıyız, bütün dünyanın çalkantıda olduğu dönemde Türkiye'nin bulunduğu durum, konum mutlu edici. Spor ve futbol da Türkiye'nin başarılarının propaganda, tanıtım kanalı. Kuşku yok böyle şeylere ihtiyacımız var. Dünya basınında, Avrupa basınında ülkemizin gördüğü ilgiye ve alakaya ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

"FUTBOLCULARIMI TEBRİK EDİYORUM"
Ödül töreninde Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid ile oynadıkları maça da değinen ünlü teknik direktör, "Alınan galibiyette oynanan oyunun önemi büyük. Futbolcularımı tebrik ediyorum. Ümit ediyorum, ülkemiz dün olduğundan çok daha başarılı olacaktır. Takımım herkesi bir nebze memnun ettiyse bundan mutluluk duyarım" ifadelerini kullandı.

"İNŞALLAH FENERBAHÇE GALİP GELİR"
Lazio-Fenerbahçe maçı ile ilgili yorumların sorması üzerine Fatih Terim, "İnşallah Fenerbahçe galip gelir. İlk 4'e kalır. İnşallah bu olacak, yolu uzun" cevabını verdi.