Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Milli motosikletçi, “Hayalimi yaşıyorum” dedi. MotoGP’de neden yarışmadığına dair yapılan eleştirilere yanıt veren Red Bull sporcusu, “16 yıl önce kariyerim başladığında biz 3 kardeş olarak Türkiye’de yarışıyorduk. Ve hayalimiz Supersport’tu. Hedefimiz MotoGP olamazdı. Çünkü motorunu bilmiyorduk. Bu motora ulaşma şansımız dahi yoktu. Ne olduğunu bile bilmiyorduk. Bununla birlikte çok ufak yaşlarda başlamak gerekiyordu. Güreşte 70 kiloda dünya şampiyonu olan sporcuya ‘sen B sınıfında kazandın’ diyemezsin. MotoGP’de de kazanan dünya şampiyonu, burada da... Rabbim nasip etti. Hedefime 2007’de ulaştım. Hep şunu söyledim; sporcu olarak kariyerimi tamamladım. Ancak devam edeceğim. Çünkü burada İstiklal Marşı’nı dinletiyorum. Hem de gençleri yetiştireceğim. Sırf bunun için devam ediyorum” ifadelerini kullandı.‘KAZANMAK İSTEDİM’
Yarışmayı sevdiğini belirten Sofuoğlu, “Fiziksel olarak ekstra efor sarf edersem Red Bull kullanıyorum. Zevk aldığım sürece devam edeceğim. Gelecek yıl da şampiyon olmak için çalışacağım. Jerez’deki yarışta ilk 8’e girmem yeterliydi. Kazanmak istedim. Yarıştan önce çok stresliydim. Rakibim yarış dışında kalınca rahatladım. Yarışı kazanmak, şampiyonluğu İstiklal Marşı’yla kutlamak anlamına geliyordu. Allah nasip etti ve kazandım” diye konuştu.

Kawasaki Puccetti takımının çalışanları, 5. kez dünya şampiyonu olan milli sporcunun maketini hazırladı.
Kawasaki Puccetti takımının çalışanları, 5. kez dünya şampiyonu olan milli sporcunun maketini hazırladı.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I SAVUNDU
Sofuoğlu, yarış sonrası uluslararası basın toplantısında bir Alman gazeteciyle tartıştığını açıkladı. Alman gazeteci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret edeceğini söyleyen Kenan’a tepki gösterdi. Gazetecinin “Politika yapıyorsun” sözleri üzerine milli sporcu, “Meclisten birinin değil, Cumhurbaşkanımız’ın yanına gideceğimi söyledim. Erdoğan’ın başarıları Avrupa’nın zoruna gidiyor. Bu nedenle kulaktan
dolma bilgilerle kötü gösteriyorlar” ifadeleriyle olayı aktardı

‘ARDA'NIN OLMAMASI DOĞRU KARAR DEĞİL"
Kenan, Fatih Terim’in Arda Turan’ı kadroya almamasını da yanlış bulduğunu söyledi. Milli motosikletçi, “Fatih Terim her zaman beni arar. Fatih Hoca bana Arda’dan daha yakın. Ancak Arda’nın kadroya alınmamasını doğru bulmuyorum” dedi.

‘DÜZCE PİSTİ'NE DESTEK VERELİM"
Düzce’deki pist için çalışmaların sürdüğünü belirten Kenan Sofuoğlu, “Hep birlikte taşın altına elimizi sokmalıyız. Cumhurbaşkanımız’la konuşacağım. Devletten yardım isteyeceğim” ifadelerini kullandı.

HABERTÜRK SPOR | ÖZEL RÖPORTAJ / Murat AĞCA