Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Heja BOZYEL / HT PAZAR

Adasanat ve Saint-Michel Lisesi çok özel bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Nisan ayında Türkiye'de ikincisi gerçekleşecek Değiş Tokuş Sergi, üç mimar/tasarımcı Selin Feyzioğlu, Sibel Özdoğan ve Güray Oskay tarafından düzenleniyor.
Karma bir çağdaş sanat sergisi olan Değiş Tokuş Sergi'de resimden heykele, özgün baskıdan seramiğe, fotoğraftan illüstrasyona tüm eserlerin ortak noktası satılık olmamaları. Ancak 40'a yakın sanatçının işlerinin yer alacağı sergide eserler takas yöntemiyle değiş-tokuş edilebilecek.
Alıcılar sergi süresince arzuladıkları eserlerin yanlarına yapıştırdıkları küçük post-it'ler üzerine tekliflerini yazacak. Bu teklifler fiyat hariç her şeyi içerebilecek. Diyelim ki bir eser sizi büyüledi, onu evinizde bulunan ve sizin için manevi değeri olan bir eşyanız veya kendi ellerinizle yapabileceğiniz harika bir yemek ya da daha yaratıcı hizmetler karşılığında almayı teklif edebilirsiniz.
2 aşamalı ilerleyecek olan sergide alıcılar tekliflerini 12-14 Nisan tarihleri arasında Adasanat'a verecekler. 12 Nisan saat 19:00'da Adasanat Sergi Salonu'ndaki açılış ve kokteyl sırasında alınmaya başlayacak teklifler, 14 Nisan saat 20:00'de son bulacak.
Tüm teklifler toplandıktan sonra sanat eserleri verilen tekliflerle birlikte 15-29 Nisan tarihleri arasında Saint-Michel Lisesi Jeanne d'Arc Sergi Salonu'nda sergilenecek.