19 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'ın başkenti İslamabad'a hareketinden önce havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulundu. AK Parti ile MHP arasında yürütülen anayasa çalışmalarına ilişkin "Yapılan bu çalışmanın 'başkanlık' veya 'cumhurbaşkanlığı' olması hususunda şahsen benim açımdan herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir" diyen Erdoğan, Almanya ve Batı'ya yönelik terör eleştirilerini de sürdürürken idam kararı bozulan Mursi için de "Aslolan serbest bırakılması" mesajını verdi. Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

PAKİSTAN'IN FETÖ İLE MÜCADELESİ
FETÖ'nün Pakistan içindeki varlığını sonlandırma noktasında hemen harekete geçtiler. Yapılması gerekenler neyse Milli Eğitim Bakanlığımızla müşterek olarak sürdürüyorlar. Ülkeyi terk etmesini istediklerini duydunuz. Bunlar bizim için memnuniyet verici. İlgili kurumlarımızla Pakistanlı kardeşlerimizin yanında olacağız. 

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ
AK Parti ve MHP'nin kendi aralarında yaptıkları görüşmenin bana düşen boyutu 'Hayırlı olsun' temennisinde bulunmaktır.

Yapılan bu çalışmanın 'başkanlık' veya 'cumhurbaşkanlığı' olması hususunda şahsen benim açımdan herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Yeter ki burada her iki siyasi parti milletimize neyi takdim edecektir, bunu kendi aralarında görüşmek suretiyle kararını vereceklerdir.

Benim kanaatim bir cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğinin kesilmesi bir defa ülkedeki siyasi etkinliğin, aktif yapının zafiyet bulmasını getirir. Bunun için, böyle bir adım atılıyorsa ki 'fiili başkanlık' diye zaman zaman Sayın Bahçeli'nin ifade ettiği şekliyle yani cumhurbaşkanlığı sistemine bu şekilde girildiği anda, o zaman tabii ki partiden ilişkisinin kesilmesi doğru olmayacaktır. Partisiyle beraber bu yolu yürümesi, bu süreci işletmesi, şüphesiz ki hem mensubu olduğu partisini hem de cumhurbaşkanının kendisini güçlü kılacak ve çok daha kararlı, dayanışma içerisinde adımlar atılmış olacaktır.

EL BAB OPERASYONU
Bir direnme var ama uzun süreceğini zannetmiyorum.

"ALMANYA YANLIŞ OYNUYOR"
Almanya işi sağlam tutmuyor. Terör yarın bumerang gibi dönecek ve Almanya'yı vuracaktır. Almanya yanlış oynuyor. Batı hala teröre yataklı yapıyor. Bu teröristlerin yaptıkları gösterileri ve bunlara verilen destekleri görüyoruz. Bir taraftan terör örgütü ilan ettiğiniz örgüt mensuplarına müsamaha ile bakacaksınız.

MURSİ KARARI
Atılan adım bir defa büyük bir adım değildi. Bu insanlar 3 yıldır içeride. İçerideki yaşam koşulları nedir, bilmiyoruz. Bundan sonra ne olacak, müebbet diyorlar vs. Burada atılacak tek adım şudur. Biz Mısır'ın içişlerine karışmak olarak değerlendirilmesin, yüzde 52 ile seçilmiş cumhurbaşkanına darbe girişiminde bulunulmasını demokratik bir yaklaşım olarak değerlendiremeyiz. Adil bir süreç Sayın Mursi ve arkadaşları için işletilmemektedir. Mağdur ve mazlum durumda olan Mursi ve arkadaşlarının bir an önce serbest bırakılması aslolandır.

İSRAİL'E BÜYÜKELÇİ
Sayın Başbakanımızın Dışişleri Danışmanı Kemal Ökem Beyi biz de İsrail'e büyükelçi olarak atıyoruz. Onlar da büyükelçilerini atadılar. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 13:00
  Allah uzun ömürler versin reis
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 11:55
  ordan nukleer teknolojiyle dön reis.
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 11:28
  zalimlere karşı savaşan cumhurbaşkanım
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 11:24
  pakistani seviyorum bide afganistanla anlasabilseler
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 10:53
  Rabbim seni başımızdan eksik etmesin
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 10:29
  sana ne verecek
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 10:27
  hayırlısıyla git gel allaha emanetsin
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 10:26
  pakistan her zaman yanımızda
 • vaktiseyir 16 Kasım 2016 Çarşamba 10:16
  reis allah'ın izni ile başkan olacaksın.
Kalan karakter : 300