Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde, 3 ay önce komşusunun çatısını tamir ederken yüksek gerilim hattına temas ederek akıma kapılan ve vücudunda 3. derecede yanıklar oluşan Abdullah Işık'a Erzurum'da yapay deri nakledildi.

AA'nın haberine göre; Doğubeyazıt ilçesi Yeni Mahallesi'nde yaşayan 55 yaşındaki inşaat işçisi Abdullah Işık, yaklaşık 3 ay önce komşusunun yardım talebi üzerine tamir için çatıya çıktı.

Işık, tamir yaptığı esnada çatı üzerindeki yüksek gerilim hattına temas etti ve vücudunda 3. derece yanıklar oluştu.

Vücudunun yüzde 75'i yanan Işık, 112 Acil Servis ekiplerince Ağrı Devlet Hastanesine kaldırıldı, ardından da Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne (BEAH) sevk edildi.

Yaklaşık 3 aydır BEAH Yanık Servisi'nde tedavi gören Işık'ın iki bacak ve kolları ile çeşitli bölgelerine Yanık Ünitesi Sorumlusu Opr. Dr. Mehmet Öztürk ve ekibince yapay deri nakli yapıldı.

Abdullah Işık, yüksek gerilim hattının çatıya yakın olmasından dolayı buraya temas ettiğini söyledi.

Olaya ilişkin başka birşey hatırlamadığını aktaran Işık, "Ağrım çok oluyor" dedi.

Işık, tedavisinin güzel geçtiğini belirterek, hastane yönetimi ve doktorlara teşekkür etti.

Işık'ın yeğeni Ömer Işık da hastanın vücudunda 3. derece yanıklar oluştuğunu vurgulayarak, "İki gün önce her iki ayak ve kollarına hayvan derisinden yapay deri nakli yapıldı. Şu an durumu iyi, pansumanları ilerleyen günlerde açılacak. Eğer iyi olursa iki ay sonra taburcu edilecek" diye konuştu.