Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda devir teslim töreni - İş-Yaşam Haberleri

    Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştiriliyor. Dün sağlık sorunları sebebiyle görevinden ayrılacağını açıklayan Mehmet Özhaseki yerini Murat Kurum'a devretti.

    Törende konuşan Özhaseki "Makamlara gelmekten ziyade giderken başınızın dik olması önemli. Rabbimin huzuruna yüz akı ile çıkmak çok önemli. Bir taraftan da görevi benim kadar iyi yapacağına inandığım kardeşime devrediyorum. Yarım bıraktığım işleri kardeşim tamamlayacaktır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yol yürüyüp ülkeye hizmet ettik. Kamu görevimi tamamlayarak ayrılıyorum" ifadelerini kullandı.

    Bakanlık görevini devralan Kurum ise "Görevi devralırken ve devrederken gurur duyduğum Mehmet Özhaseki'ye teşekkür ediyorum. Kolay değil 94 yılından bu yana bir davada farklı farklı görevlerde çalıştılar. Şahsım adına çok çok teşekkür ediyorum. Görev aldığım her işte amacım bizi kardeşi gibi bağrına basan aziz milletimize hizmet etmek oldu. Bundan sonraki süreçte de yapacağım aziz milletim için yapmak olacaktır" diye konuştu.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ