Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

COVİD-19 ile evlere kapanan insanlar spor salonlarından uzak kaldı ve home gym kavramı ile karşı karşıya kaldılar. Bu dönemi fazla kilolardan kurtularak atlatmak isteyenler özel spor hocaları yani bir başka değişle personel trainerlardan uzaktan eğitim desteği almaya başladılar.

EMİR İNALBAY: "FİTNESS, UZAKTAN EĞİTİM İLE BOYUT ATLADI"

Mutasyon Academy kurucusu ve Fitness Antrenörü Emir İnalbay uzaktan eğitime ilişkin görüşlerini paylaşırken, kendi kurduğu akademide işleyişin nasıl olduğuna dair bilgiler verdi. Emir İnalbay;

"Uzaktan eğitim sistemi dijital çağın gelişmesiyle ve teknolojinin ilermesiyle çok büyük aşama kaydetti. İnsanların, mobil uygulamalar aracılığıyla bu sistemden hizmet almaları kolaylaştı. Pandemi sürecinde de bu gelişmeler hızlı bir yol aldığından uzaktan eğitim sisteminin de bir o kadar destekler nitelikte oldu. Dünyada ve ülkemizde eğitim sistemleri bile uzaktan eğitime geçerken, fittness sektörü de buna uyum sağlamış oldu.

İnsanlar pandemi ile birlikte spor salonlarına gitmekten korkup evlerine egzersizlerine devam etmek istemeleri bu sektörün büyümesinde kaçınılmaz bir yol çizdi.

Bizim Mutasyon Akademi sistemimizde de teknolojinin el verdiği tüm imkanları kullanıyoruz. Öğrencilerimizin öğünlerini, form durumlarını, sorularını yakından takip ediyoruz ve motivasyonlarını en üst düzeyde tutmalarına yardımcı oluyoruz.

Aslında birebir eğitimde her ne yapılıyorsa uzaktan eğitim ile de aynısını gerçekleştiriyoruz." dedi