Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Diğer Curling Milli Takımı yurda döndü - Diğer Haberleri

    İsveç'te düzenlenen şampiyonada gümüş madalya kazanarak B klasmanından A klasmanına yükselen Curling Kadın Milli Takımı ve bronz madalya maçında Polonya'ya 10-5 yenilerek 4´üncülükte kalan Curling Erkek Milli Takımı. tarifeli uçakla İstanbul'a geldi.

    "ÇOK ZORLU BİR KITADA YARIŞIYORUZ"

    Milli takım olarak büyük mücadele örneği sergilediklerini ifade eden Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, "Bu turnuvaya yaklaşık 6 ay önce hazırlanmaya başladık. Milli sporcularımız büyük özveri göstererek bu başarı elde edildi. Dünyanın en iyi curling ülkeleri Avrupa'da var. Çok zorlu bir kıtada yarışıyoruz. Rakiplerimiz 40-50 yıldır hatta bazıları 100 yıldır bu sporu yapmakta. Bizim geçmişimiz 10 yıl ama ciddi yıldır 4 yıldır bu alanda mücadele ediyoruz. Sporcularımız mesafeyi çok kısa bir zamanda kapattı. En büyük hedefimiz olimpiyatlara katılmaktır" dedi.

    Curling Kadın Milli Takım Antrenörü Sadık Topaloğlu ise şunları söyledi: "1511 yılından beri bu spor dalı var ama Türkiye'nin bu sporla tanışması 10 yıla dayanıyor. Erzurum'da bu branşımız başladı. Günden güne yıldan yıla sporcu sayımız artmakta. En son katıldığımız turnuvada kadın milli takımımız 2'nci, erkek milli takımımız ise 4'üncü oldu. Tek bir amacımız var olimpiyatlarda Türkiye Curling milli takımı olarak yerimizi almak."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ