Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Ortadoğu Silaha sarılan anne 25 militan öldürdü, Annenin Taliban'dan intikamı, Oğlu öldürülen anne 25 taliban militanını öldürdü.

    İran'ın İngilizce yayın yapan televizyonu Press TV'nin internet sayfasında yer alan habere göre, Afganistan'ın batısındaki Farah bölgesinde bir anne, oğlunun intikamını almak için 25 Taliban militanını öldürdü, 5'ini de yaraladı.

    Reza Gül isimli kadının polis oğlu, gözleri önünde Taliban militanları tarafından öldürülmüştü. Oğlunun intikamını almak için silaha sarılan Reza Gül, kızı ve damadıyla birlikte Taliban militanlarının peşine düştü.

    Farah bölgesinde Taliban militanlarıyla çatışmaya giren anne Reza Gül, 25 militanı öldürdü, 5'ini de yaraladı.

    25 Taliban militanının öldürüldüğü çatışmanın 7 saat sürdüğü belirtildi. Taliban, çatışmayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

    'O ANNE SEMBOL OLACAK'

    Olayla ilgili konuşan Afganistan İçişleri Bakanı sözcüsü Sadık Siddiki, oğlunun intikamını almak için silaha sarılan annenin, Taliban'a karşı verilen mücadelenin sembolu haline geleceğini söyledi.

    ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilme tarihi yaklaşırken, Taliban Afganistan güvenlik güçlerine saldırılarını arttırdı. Afganistan'ın batısındaki Fatah bölgesi, Taliban'ın en etkili olduğu yerlerden biri olarak biliniyor.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ