Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Avrupa İki Pakistanlı göçmen, Atina'da sokakta kendilerini asmaya kalktılar

    Avrupa, II. Dünya Savaşı'ndan bu yana karşı karşıya kaldığı en büyük insani dramla çalkalanırken, Yunanistan'ın başkenti Atina'da dün yürek burkan bir olay yaşandı.

    İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; Makedonya'nın pazartesi günü Irak ve Suriyeliler dışındaki göçmenlere sınırını aniden kapatması nedeniyle 20 bin mülteci Yunanistan'da mahsur kaldı.

    Stadyumlar mültecilere ev sahipliği yaparken, yüzlerce insan yiyecek için devasa sıralar oluşturuyor.Bu manzara altında dün iki Pakistanlı göçmen, Atina'nın merkezindeki Viktorya Meydanı'nda protesto için kendini asmaya kalktı. Mültecilerden biri, kumaş parçalarını birleştirerek kendini ağaca astı.

    Çevredekilerin yardımıyla boynundaki ilmikten kurtarılan talihsiz adamın, bilinci kaybettiği ve hastaneye kaldırılığı belirtildi.

    Birleşmiş Milletler rakamlarına göre; geçen yıl Türkiye üzerinden Yunanistan'a 800 bini aşkın mülteci geçti.Büyük oranda Suriye ve Iraklı olan mülteciler Yunanistan'dan Avrupa'ya ulaşmaya çalışıyor.

    Dün BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, en az dokuz aylığına yüzlerce odası bulunan otelleri kiralayacağını açıkladı.Yunanistan'daki tüm merkezler dolu olduğu için göçmenler stadyumlarda barındırılıyor.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ