Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Diğer Almanya'da Irkçı politikacıya pastalı protesto

    Almanya'da koruma arayan mültecilerin üzerine sınırda ateş açılmasını isteyen AfD Başkan Yardımcısı Beatrix von Storch'un suratına pasta atıldı. Irkçılığı protesto eden grupların üslendiği saldırı saniye saniye görüntülendi.

    Can telaşındaki mültecilere ateş açılmasını talep etmekle yetinmeyip, özellikle de kadın ve çocukların üzerine ateş edilmesini isteyerek dünya kamuoyunu şok eden Beatrix von Storch'un, Kassel'de katıldığı parti toplantısında suratına pasta atıldı. Palyaço kıyafeti ile toplantı salonuna giren iki kişiden biri, dosdoğru Von Storch'un üstüne giderek elindeki pastayı politikacının suratına attı. Bu arada diğer protestocu da eylemi saniye saniye kameraya kaydetti.

    Olayı internet üzerinden üstlenen “Peng Kolektifi” adlı ırkçılık karşıtı grup, Von Storch'un ahlaki sınırları aştığını belirterek, “Ahlak sınırını aşanları engellemek isteyenler gerektiğinde pasta kullanmalı” diye yazdı.

    Almanya'da daha önce de AfD'nin Genel Başkanı Frauke Petry'nin, "Yasa dışı yollarla ülkeye giren mülteciler gerekirse vurulsun" önerisi büyük tepki görmüştü.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ