Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Otomobil Spor Otomobiller Efsane arabalar, efsane yarışla geri dönüyor - Otomobil Haberleri

    Safari Motorsport Opel Türkiye ile yaptığı iş birliği neticesinde Opel Corsa OPC Cup organizasyonunu Haziran ayında başlatarak yeni bir projeye imza atıyor. 4-5 Haziran'da İzmir Ülkü Pisti'nde başlayacak olan organizasyon 6 ayak, 12 yarış üzerinden koşulacak. Ekim ayına kadar devam edecek şampiyonanın 2 ayağı Almanya'da gerçekleştirilecek. Özel olarak 230 beygir güce çıkartılan Opel Corsa OPC'ler sadece Türkiye'yi değil motorsporlarının beşiği Almanya’yı da sallayacak.

    Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik "Safari Motorsport’un kurucusu Hakan Dinç’in girişimi ile düzenlenecek Corsa OPC CUP organizasyonuna ilişkin heyecanlı ve mutlu olduklarını ifade ederek Corsa OPC Cup organizasyonu boyunca keyifli ve renkli yarışlara tanık olacağız" dedi. Keklik "Eğlence ve adrenalin demek olan bu tarz sportif amaçlı geliştirdiğimiz otomobiller Opel markamızın sahip olduğu ileri mühendislik ve teknolojileri ortaya koyması bakımından önem taşıyor ve performansın yanı sıra tasarımımızdaki sportif öğelerde meraklısı olanlara alternatif bir fırsat sunmamıza imkan veriyor. OPC serisi gerçekten özel bir seri. Performans, donanım ve fiyat eğrisi gerçekten dikkat çekecek kadar iyi bir alternatif. Opel Performans Center’ın tasarımcıları standart Corsa’yı nefes kesen sportif bir otomobil haline getirdiler" dedi.

    1994-2001 yılları arasında Opel Motorsport’un birinci pilotluğunu yapan ve yine 1994 yılında ilk tek marka kupası organizasyonunu gerçekleştiren Safari Motorsport’un kurucusu Hakan Dinç: "Bu önemli organizasyonu gerçekleştirmekten ötürü çok mutluyum. Türkiye’deki motorsporlarına çok büyük renk katacağımıza ve heyecan getireceğimize inanıyorum" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ