Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Özgecan davasında ilk duruşma 12 Haziran'da

    Beycan ÜÇKARDEŞ - Hakan BULUT / MERSİN

    Üniversite öğrencisi 20 yaşındakiÖzgecanAslan'ın katil zanlılarının ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılması istemiyle hazırlanan iddianamenin Tarsus 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmesinin ardından duruşma tarihi de belli oldu. Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı duruşma günü yaşanılabilecek her türlü olasılığa karşı Emniyet Müdürlüğü'nü uyararak yoğun tedbir alınmasını istedi.

    Ayrıca diğer tüm mahkemelere de bilgi verilerek 12 Haziran'da görülecek ilk duruşma nedeniyle izdiham olabileceği bu yüzden aynı tarihte yapılacak tüm rutin duruşmaların ileri bir tarihe ertelenmeleri istendi.

    Mersin Barosu yaptığı açıklamada,ÖzgecanArslan'ın ailesini bin 600 avukatla savunacaklarını belirtmiş, farklı illerdeki baro başkanları da yaptıkları açıklamada çok sayıda avukatın davaya müdahil olarak katılmak istediğini belirtmişti. Tüm bu yapılan açıklamaların ardından Tarsus Adalet Sarayı'nda geniş güvenlik tedbirleri aldıracak olan Cumhuriyet Başsavcılığı 12 Haziran'da sadeceÖzgecanArslan ile ilgili duruşmanın yapılmasını sağlayacak.

    ÖzgecanAslan'ın ölümüyle ilgili Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan iddianame 9 Nisan'da Tarsus 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulmuş, mahkeme tarafından yapılan incelemenin ardından önceki gün kabul edilmişti. Hazırlanan iddianamede zanlılardan Süphi Altındöken, Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

    Tarsus Cumnuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede zanlılardan Suphi Altundöken için "Kasten nitelikli canavarca hisle adam öldürmek,canavarca hislerle cinsel saldırıya teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak", Necmettin Altundöken ve Fatih Gökçe için ise, "Canavarca hislerle kasten adam öldürmek" suçlamalarında bulunulmuştu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ