Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Adana'da Suriyeli bir kişi serinlemek için girdiği sulama kanalında boğulurken, kanaldan çıkarıldıktan sonra kardeşi gözyaşları içinde ona sarılıp yaşıp yaşamadığını öğrenmek için kalbini dinledi.

Edinilen bilgiye göre, olay Yüreğir ilçesine bağlı Ali Hocalı Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Suriye'den savaştan kaçıp 3 yıl önce Adana'ya gelen Diyap ailesinin 17 yaşındaki oğulları Ahmed Diyap tarlada çalıştıktan sonra arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için Ali Hocalı Mahallesi'nde DSİ'ye ait sulama kanalına girdi.

AĞITLAR YÜREK YAKTI

Bir süre yüzen gençlerden Ahmed Diyap boğulma tehlikesi atlattı. Arkadaşları onu kurtarmaya çalıştı ancak Diyap suda kayboldu. Bunun üzerine hemen kanalın suyu kesilerek polise haber verildi.

Olay yerine gelen Diyap'ın yakınları gözyaşlarına boğuldu. Anne Melike ile baba Habip kanal kenarında çaresizce çocukların bulunması için bekledi. Anne Diyap gözyaşlarına boğulup ağıt yakarken onu yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Bir süre sonra olay yerine gelen su altı polisi dalgıçları kanala girdi.

CANSIZ BEDENİNE SARILDI

Kısa süren bir aramanın ardından genç sulama kanalında bulundu. Kanal kenarına çıkartılan Diyap'ın cansız bedenini gören ağabeyi Ali Diyap koşarak olay yerine gelip kardeşine sarıldı.

Ağabey kardeşinin yaşayıp yaşamadığını anlamak için kalbini önce eliyle kontrol edip sora da dinledi. Ancak kalbinin atmadığını anlayınca yıkılıp kardeşine sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Ambulansla hastaneye götürülen Ahmet Diyap'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Diyap'ın cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

İHA