• Canlı Yayın
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlık ve Spor Bayramı kutlu olsun
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul'dan ailesiyle birlikte yaz tatilini geçirmek için memleketi olan Niğde'nin Fesleğen Köyü'ne gelen 15 yaşındaki V.D., 25 Temmuz Pazartesi günü saat 17.00 sularında kuzeninin yanında silahlı üç kişi tarafından zorla arabaya bindirilerek kaçırıldı.

İddiaya göre geçtiğimiz yıl yaz tatilini geçirmek için memleketine gelen açık lise öğrencisi genç kız, yine aynı köyden Hasan B. (25) tarafından rahatsız edildi.

Genç kızı sosyal medya hesaplarından da rahatsız eden Hasan B. onu kaçıracağını söyledi. Genç kız ise şahıstan kurtulmak için bütün sosyal medya hesaplarından Hasan B.'yi engelledi.

Bu yıl yeniden memleketine tatile gelen genç kızın yolu, görgü tanıklarının ifadesine göre ekmek alıp bakkaldan çıktığı esnada içerisinde 3 kişi olan bir araç tarafından kesildi.

Aralarında Hasan B.'nin de bulunduğu araçtan inen silahlı 25 yaşlarındaki şahıslar, genç kızı karga tulumba kucaklayıp, bağırmaması için de ağzını kapatarak zorla otomobile bindirdi.

V.D.'yi otomobile bindiren şahıslar, kuzeninin çaresiz bakışları arasında gözlerden kayboldu. Ailesinin ihbarı üzerine jandarma şahısları yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.

Köyün çobanının verdiği ifadeye göre dağa kaçırıldığı iddia edilen genç kızı kaçıran şahısların yakalanması için çalışmalar sürüyor.

ANNESİ PERİŞAN

Kaçırılan V.D.'nin annesi Fatma D. mahvolduğunu belirterek, kızını kaçıran kişinin Hasan B. isimli kişi olduğunu iddia etti.

Geçtiğimiz yaz tatilinden beri kızının Hasan B. tarafından rahatsız edildiğini belirten acılı anne "İnşallah kızım sapasağlam gelir. Ben kızımı ne türlü olursa olsun istiyorum. Hayatından endişe ediyorum, yetkililerden bir an evvel bulunmasını istiyorum" dedi.

CİHAN