Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Adana'da 4 ay önce cezaevinden Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında çıkan kişi, 16 yaşındaki kızının yanında tabanca ile kendini vurarak intihar etti.

Olayı duyunca çalıştığı hastaneden eve gelen kadının sözleri herkesin yüreğini dağladı.

Yaklaşık 4 ay önce cezaevinden Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında çıkan 36 yaşındaki E. B., sabah 1 yaşındaki oğlunu, bakıcısına götürdükten sonra eve gelip bir not yazdı. Daha sonra 16 yaşındaki kızı I.B. okula gitmek için hazırlık yaparken, tabanca ile başına ateş etti.

Tabanca sesini duyan kız çocuğu, odaya girdiğinde babasının kanlar içinde yattığını gördü. Çığlıkları duyan ve eve gelen komşuları, hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, B.'nin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis olayla ilgili araştırma başlatırken, "baba" diyerek feryat eden kız çocuğunu mahalleli sakinleştirmeye çalıştı. 1 yaşındaki çocuğu ise, bakıcısı ve komşuları evden uzak tutmaya çalıştı. Markete götürülen çocuk burada bir süre bekletildi. Daha sonra dışarı çıkartılan küçük çocuğun "Baba, baba" diye seslenmesi herkesin yüreğini sızlattı.

B.'nin hastanede çalışan eşine de kocasının rahatsızlandığı söylenerek eve gelmesi istendi. Haberi alır almaz eve koşan genç kadın, polis ve ambulansları gördüğünde şok oldu.

Gözyaşlarına boğulan genç kadın, "Eşimi görmek istiyorum. Eşim neden burada yok?" diye feryat etti. Polis inceleme yaptığı için eve girmesine izin verilmeyen genç kadının "O ölmedi deyin. Neden yaptın?. Bırakın son kez göreceğim eşimi" diye ağıt yakması herkesin yüreğini dağladı. Polisin incelemesinin ardından cenaze otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.