Türk medyasının öncü isimlerinden Ufuk Güldemir, genç yaşlı yüzlerce meslektaşının katıldığı cenaze töreniyle uğurlandı. Son yolculuğuna vasiyeti üzerine karanfiller ve Frank Sinatra’nın ‘My Way’ şarkısı eşlik etti

YAKLAŞIK bir yıldır mücadele ettiği pankreas kanserine yenik düşen Güldemir için ilk tören kurucusu olduğu Habertürk kanalı önünde düzenlendi. Sevenlerinin gözyaşlarına boğulduğu törene Güldemir’in ailesinin yanı sıra basın, siyaset, iş ve sanat dünyasından isimler katıldı. Usta gazeteciyi son yolculuğunda yalnız bırakmayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ‘Yüreğimizde bir sızı var’ dedi.


VASİYETİ UYGULANDI

GÜLDEMİR’İN vasiyeti gereği törende ‘My Way’ şarkısı çalarken kürsüye çıkan Melih Meriç ise Güldemir’in Babıali’yi ‘döllediğini’ söyledi. Törenin ardından Teşvikiye Camii’ne geçildi. Gazeteci dostları, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iş adamları Mustafa Koç, Aydın Doğan, sanatçılar Sezen Aksu, Ali Rıza Binboğa’nın da aralarında bulunduğu kalabalık son görevlerini yaptı.

ALKIŞLAR SUSMADI

CAMİDE öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Daha sonra omuzlara alınan Güldemir’in tabutu alkışlar ve karanfiller arasında cenaze arabasına kadar taşındı. Ufuk Güldemir’in cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

ACILARIN EN BÜYÜĞÜ

Ufuk Güldemir’in eşi Gaya tören boyunca metin görünmeye çalışsa da hayat arkadaşının ardından sürekli gözyaşı döktü. Kızı Su ile yeğeni Emir ise mezarlığa kadar fotoğrafını taşıyıp birbirlerine destek oldu. Ağabeyini uğurlamanın ağırlığını taşıyan Şafak Okaygün de çok üzgündü.

 
STAR