Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Son Dakika

Ahmet kıvanç Haberleri, Güncel Ahmet kıvanç haberleri ve Ahmet kıvanç gelişmeleri

 • Her yönüyle EYT

  Sosyal Güvenlik, 20 Kasım 2019

  Her yönüyle EYT

  Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) uzun süredir Türkiye'nin en çok konuşulan gündem maddelerinden biri. Kendisini “EYT’li” olarak adlandıranların sayısı milyonları buluyor.Peki EYT sorunu nedir? Nasıl ortaya çıktı? EYT’liler ne istiyor? EYT’de doğru sanılan yanlışlar nelerdir? Habertürk, bugün başlayacak yazı dizisi ile EYT konusunu tüm yönleriyle ele alacak...

 • Part time çalışanların hakları nelerdir?

  Sosyal Güvenlik, 17 Haziran 2019

  Part time çalışanların hakları nelerdir?

  Yaz tatili ile birlikte liseli, üniversiteli binlerce genç aile bütçesine katkıda bulunmak veya harçlığını çıkartmak için çalışmaya başlıyor. Bunların bir kısmı ayda 30 gün, bir kısmı ise 30 günden az çalışıyor. Yasalarda “kısmi süreli çalışma” olarak adlandırılan part time çalışanlar sosyal güvenlik, yıllık izin, kıdem tazminatı gibi haklarını merak ediyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, part time çalışanların haklarını yazdı.

 • O parayı SGK'dan ne zamana kadar alabilirsiniz?

  Sosyal Güvenlik, 28 Haziran 2019

  O parayı SGK'dan ne zamana kadar alabilirsiniz?

  Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) süresinde alınmayan aylık ve gelirler için beş yıllık zaman aşımı uygulanıyor. Hak sahipleri, talepte bulundukları tarihten itibaren beş yıl geriye dönük aylık ve gelirlerini alabilir. Bazı yardım ve ödenekleri beş yıl içinde almayanların ise hakları düşer. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, sosyal güvenlikte zaman aşımı ve hak düşürücü süreleri yazdı.

 • 5 milyon kişi için zam pazarlığı

  Sosyal Güvenlik, 01 Temmuz 2019

  5 milyon kişi için zam pazarlığı

  Milyonlarca kişinin gözü önümüzdeki iki ayda Ankara’da yapılacak toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde olacak. Temmuz ayında 200 bin kamu işçisinin, ağustos ayında da 3 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisinin ücret ve maaşlarında yapılacak artışı belirlemek üzere toplu iş sözleşmesi görüşmeleri gerçekleştirilecek. Peki işçi, memur ve emeklilerin son iki yılda aldıkları ücret ve maaş zamları enflasyon karşısında ne oldu? Habertürk’ten Ahmet Kıvanç yazdı.

 • O tazminattan kim sorumlu?

  Sosyal Güvenlik, 27 Haziran 2019

  O tazminattan kim sorumlu?

  Yeni bir ev satın aldınız. Bir ay sonra apartmanın 20 yıllık kapıcısı emekli oldu ya da işten çıkartıldı. Veya bir binada on yıldır kiracı olarak oturuyorsunuz, kapıcının aidatını her ay siz ödüyorsunuz. Kapıcıya 20 yıllık çalışmasının karşılığı olarak ödenecek kıdem tazminatından kim sorumlu? Eski mal sahibi mi, yeni mal sahibi mi, kiracı mı? Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, herkesin merak ettiği kapıcıların kıdem tazminatıyla ilgili ayrıntıları yazdı.

 • Yeni askerlik kanununda merak edilen soru

  Sosyal Güvenlik, 26 Haziran 2019

  Yeni askerlik kanununda merak edilen soru

  1927 tarihli kanunun yerini alacak yeni askerlik kanunu ile bedelli askerlik kalıcı hale geldi. Geçmişte her defasında ayrı kanunlarla yapılan bedelli askerlik için artık ayrı kanun çıkartılması gerekmeyecek. En çok merak edilen sorulardan birini, hizmet akdiyle (4/a’lı) çalışanların yeni kanun kapsamında bedelli askerlik yapmaları durumunda, kıdem tazminatı alıp alamayacakları oluşturuyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, merak edilen sorunun cevabını araştırdı.

 • Dikkat! Bir gün bile çok önemli

  Sosyal Güvenlik, 25 Haziran 2019

  Dikkat! Bir gün bile çok önemli

  Sosyal güvenlikte 1 gün bile çok önemli. Yaşamını yitiren sigortalıların hak sahiplerine ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) bağlanabilmesi için asgari çalışma süreleri aranıyor. Bu sürelerin bir gün eksik olması halinde, ölüm aylığı bağlanamaz. Sigortalı olarak çalışmak, bu açıdan da büyük önem taşıyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, ölüm aylığına ilişkin merak edilenleri yazdı.

 • Emekli aylığınızı düşürmemek için bordronuza sahip çıkın

  Sosyal Güvenlik, 22 Haziran 2019

  Emekli aylığınızı düşürmemek için bordronuza sahip çıkın

  SSK (4/a) statüsünde çalışanların emekli aylıkları, çalışma yaşamları boyunca Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) beyan edilen kazanç üzerinden hesaplanıyor. Kazancın yüksek bildirilmesi daha çok prim ödenmesi ve daha yüksek emekli aylığı demektir. Kazancı bordroda eksik bildirilenler, sonradan çok büyük mağduriyet yaşarlar. Yaşamları boyunca düşük emekli aylığına mahkum olurlar. Emeklilikte mağdur olmamak için kazancınızın bordroya tam olarak yansıtılmasını sağlayın. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, sizlerden gelen soruları yanıtladı

 • Yıllık izinde çalışırken patrona yakalanmayın

  Sosyal Güvenlik, 21 Haziran 2019

  Yıllık izinde çalışırken patrona yakalanmayın

  Okulların tatil olmasıyla yıllık izin kullanımları da başladı. Yıllık izin kimileri için ikinci bir iş anlamına geliyor. Paraya ihtiyacı olan bazı işçiler, yıllık izin döneminde inşaatlarda veya tatil yörelerinde çalışabiliyorlar. İşverene yakalanmadıkları sürece bir sorun yok. Ancak, işveren işçisinin yıllık izin süresinde çalıştığını öğrendiğinde, isterse izin günlerinin ücretini işçisinin ücretinden kesebilir. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, yıllık izin hakkına ilişkin merak edilenleri yazdı.

 • Yerli ilaç firmalarına “öldürücü rekabet” çelmesi

  Sosyal Güvenlik, 20 Haziran 2019

  Yerli ilaç firmalarına “öldürücü rekabet” çelmesi

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçen yıl açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nın (YEP) önemli hedefleri arasında, cari açığı düşürmek için yerli ilaç üretimi de yer aldı. Yerli firmaların devletin verdiği teşvikler kapsamında fabrika inşaatını başlatıp Türkiye’de üretimini yapmak üzere bazı yabancı firmalardan ithalatına başladığı biyobenzer ilaçların piyasaya girmesiyle, bazı yabancı ilaç firmaları ihalelerde aşırı fiyat kırdı. Yerli firmaların katılamadığı ihalelerde ise yeniden fiyat artırdılar. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberi.

 • 65 yaş ve engelli aylığı kimlere bağlanır?

  Sosyal Güvenlik, 19 Haziran 2019

  65 yaş ve engelli aylığı kimlere bağlanır?

  Devlet, muhtaç vatandaşlara, başta 65 yaş aylığı ve engelli aylığı olmak üzere birçok sosyal yardım yapıyor. Muhtaçlık halinin sona ermesi veya engellilik oranının değişmesi durumunda yardımlar kesiliyor. İkâmetgah değişikliğini bildirmeyenlerin ödemeleri durduruluyor. Bir yıl içinde yeni ikametin bulunduğu ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaat edenler, durdurulan aylıkları alabilir. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, sosyal yardımlarla ilgili merak edilenleri yazdı.

 • Hangi hastanede ne kadar katılım payı ve ilave ücret ödersiniz?

  Sosyal Güvenlik, 12 Haziran 2019

  Hangi hastanede ne kadar katılım payı ve ilave ücret ödersiniz?

  Hasta ve hasta yakınları, hastaneye gittiklerinde nasıl bir fatura ile karşılaşacağını bilmiyor. En çok tartışma, özel hastanelerde alınan ilave ücretlerde yaşanıyor. Hastalardan alınabilecek ilave ücretlerin, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) belirlediği oranları aşmaması gerekiyor. Ancak, çoğu hastanede ilave ücret tutarını artırmak için ek kalemler konuluyor. Ayakta muayenede bile “tedavi” hizmeti verilmiş gibi gösterilerek işlem yapılıyor. Faturaların dikkatle kontrol edilmesi ve gerekirse itiraz edilmesi gerekiyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, hastanelerce SGK’lılardan alınabilecek katılım payı ve ilave ücretlere ilişkin merak edilenleri yazdı.

 • SGK çocuklu çiftin tüp bebek tedavisini karşılar mı?

  Sosyal Güvenlik, 05 Haziran 2019

  SGK çocuklu çiftin tüp bebek tedavisini karşılar mı?

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), çocuk sahibi olamayan çiftlerin tüp bebek tedavisini karşılıyor. Bir okurumuz, daha önce tüp bebek tedavisiyle bir çokları olduğunu, ikinci bir çocuk sahibi olmak için yeniden tüp bebek tedavisinin SGK tarafından karşılanıp karşılanmayacağını soruyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, sizlerden gelen soruları yanıtladı.  

 • Üniversiteli işçiler memur kadrosu bekliyor

  Sosyal Güvenlik, 04 Haziran 2019

  Üniversiteli işçiler memur kadrosu bekliyor

  Memur işi yapan üniversiteli işçilerin memur kadrosuna alınması için 2015 yılındaki kamu görevlileri toplu iş sözleşmesine hüküm konuldu. Aradan geçen dört yıla rağmen, toplu sözleşmedeki bu kazanım hayata geçirilemedi. Birçoğu fiilen memurluk yapan, bir kısmı hademelik gibi işlerde çalıştırılan üniversite mezunu işçiler, verilen sözün tutulmasını istiyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, üniversiteli işçilerin taleplerini gündeme getirdi.

 • Memurlar “yarım zamanlı çalışma” müjdesi bekliyor

  Sosyal Güvenlik, 03 Haziran 2019

  Memurlar “yarım zamanlı çalışma” müjdesi bekliyor

  Çocuk ilköğretime başlayıncaya kadar anne veya babasına yarım zamanlı çalışma hakkı tanıyan yasa 2016 yılında yürürlüğe girdi. Yasa işçilere uygulanmaya başlandı. Memurlara uygulanabilmesi için üç yıldan beri yönetmelik çıkması bekleniyor. Yönetmelik, yarım zamanlı çalışmadan istisna tutulacak personel ile ilgili çalışmaların uzaması nedeniyle gecikti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin yarım zamanlı çalışmadan istisna tutulması yönünde görüş bildirdi. En büyük memur kitlesini oluşturan öğretmenlerin istisna tutulması talebi, yönetmelik sürecini uzattı. Memurlar, İstanbul seçiminin ardından yönetmelik çalışmalarının hızlanmasını bekliyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın yazısı.

 • Sigortasız çalışırken dikkat?

  Sosyal Güvenlik, 01 Haziran 2019

  Sigortasız çalışırken dikkat?

  Sosyal güvenlikte 1 gün bile çok önemli. Prim gününüz 1 gün eksik ise emekli olamayacağınız gibi, hayatınızı kaybettiğinizde geride kalan eşinize ve çocuklarınıza ölüm aylığı bağlanmaz. Ölüm aylığı için 4/b ve 4/c’de en az 1800; 4/a’da ise son 5 yılda en az 900 prim gününün dolması gerekir. Eksik prim günleri 4/b ve 4/c’de askerlik ve diğer borçlanmalarla tamamlanabilir ama 4/a’da borçlanmayla tamamlanamaz. Sevdiklerinizi mağdur etmemek için sigortasız 1 gün bile çalışmayın. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, sizlerden gelen soruları yanıtladı.

 • İş yerinde uyumak işten atılma sebebi

  Sosyal Güvenlik, 31 Mayıs 2019

  İş yerinde uyumak işten atılma sebebi

  Yargıtay, işçinin iş yerinde görevi başında iken uyumasının işveren açısından haklı fesih sebebi olmasa da geçerli fesih sebebi olduğuna hükmetti. Buna göre, işveren, iş yerinde uyuyan işçisini ihbar ve kıdem tazminatını ödeyerek işten atabilecek. İşçi, işe iade davası açamayacak. Yargıtay'ın konuyla ilgili kararı, işçinin davranışlarından kaynaklı işten atılma bakımından işçi ve işveren açısından dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili rehber niteliği taşıyor. Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberi.

 • Okuldan mezun olan gençler nasıl sağlık hizmeti alabilir?

  Sosyal Güvenlik, 27 Mayıs 2019

  Okuldan mezun olan gençler nasıl sağlık hizmeti alabilir?

  Yaz tatili yaklaşırken, bu yıl mezun olacak gençler sağlık hizmetinden nasıl yararlanacaklarını merak etmeye başladı. Okulunu bitirip mezun olan gençler, iki yıl boyunca genel sağlık sigortası (GSS) primi ödemeden sağlık hizmeti almaya devam edebilecek. Ancak, iki yıldan önce yaş sınırını dolduran gençlerin prim muafiyeti sona erecek. İşe giremeyen veya yaş sınırını daha önce dolduran gençler, gelir testine girerek prim ödemekten kurtulabilir. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, lise veya üniversiteden bu yıl mezun olacak yüz binlerce gencin merak ettiği soruları yanıtladı.

 • Özel okul öğretmenleri iş güvencesi bekliyor

  Sosyal Güvenlik, 25 Mayıs 2019

  Özel okul öğretmenleri iş güvencesi bekliyor

  Geçen yıl alınan Yargıtay içtihadı birleştirme kararı sonrası özel okul öğretmenlerinin çalışma şartları daha da zorlaştı. Özel okul öğretmenlerinin yaptığı sözleşmelerin “süreli sözleşme” olarak kabul edilmesiyle, sözleşmesi yenilenmeyen öğretmenler için işe iade kapısı kapandı. Sözleşme, sürenin sonunda kendiliğinden sona erdiği için kıdem tazminatı hakları tartışmalı hale geldi. Özel okul öğretmenlerinin iş güvencesinin sağlanabilmesi için yasada değişiklik yapılması gerekiyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, sizden gelen soruları yanıtladı.

 • Ev sahiplerine sıfır vergi fırsatı!

  Emlak, 24 Şubat 2014

  Ev sahiplerine sıfır vergi fırsatı!

  İşte kirada evi olup hiç vergi ödememenin yöntemi

 • Ev sahipleri dikkat!

  Emlak, 14 Nisan 2014

  Ev sahipleri dikkat!

  Evinize sürpriz vergi çıkabilir

 • Tazminata devlet güvencesi geldi!

  Gündem, 15 Eylül 2014

  Tazminata devlet güvencesi geldi!

  Torba yasa ile özel şirketlerde ve kamu kuruluşlarındaki taşeron işçilerin haklarında iyileştirme yapıldı! Ahmet Kıvanç / HT GAZETE

 • 3 yakışıklı aynı projede buluşuyor

  H. Bunu Konuşuyor, 28 Mart 2016

  3 yakışıklı aynı projede buluşuyor

  Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu ve Erkan Petekkaya'dan bomba proje...

 • "3 bin lira maaşın 500'ü FETÖ'ye"

  İş-Yaşam, 22 Ağustos 2016

  "3 bin lira maaşın 500'ü FETÖ'ye"

  HABERTÜRK Gazetesi Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ve Ahmet Kıvanç’ın sorularını yanıtlayan Bakan Soylu “Çok başlı, çok ücret yapılı, çok statülü, giriş-çıkış yöntemi kendine ait çok eski refleksler üzerinden oluşturulmuş sistemi Türkiye taşıyamaz. Adam 3 bin lira maaş alıyor, 500 lirasını PKK da FETÖ de kendine istiyor. Bu bir sistem açığıdır” dedi

 • Ahmet Selçuk İlkan'dan Bob Dylan çıkışı

  Fiskos, 31 Aralık 2016

  Ahmet Selçuk İlkan'dan Bob Dylan çıkışı

  Sanat hayatındaki 40’ıncı yılını ‘Unutulmayan Şarkılar’ adlı albümle kutlayan Ahmet Selçuk İlkan, “Mutlulukların şairi olmak kolay. Mesele yalnızların şairi olabilmekte” diyor

 • İşten kendisi ayrılanlara da kıdem tazminatı

  İş-Yaşam, 29 Mart 2018

  İşten kendisi ayrılanlara da kıdem tazminatı

  Kıdem tazminatı ile ilgili önemli gelişme! İşten kendisi ayrılanlar da kıdem tazminatı alabilecek. Gazete Habertürk'ten Ahmet Kıvanç ve Tahsin Akça'nın haberine göre çalışma hayatına 8 Eylül 1999 tarihinden önce başlayanlar 15 yıl ve 3600 prim günü koşulunu tamamladıkları andan itibaren, emekli olmayı beklemeden son çalıştıkları işyerindeki kıdem tazminatını alıp ayrılabilirler.

 • Sürpriz zammın detayları belli oldu

  İş-Yaşam, 18 Temmuz 2018

  Sürpriz zammın detayları belli oldu

  Son dakika haberi... Doktor emeklilerine yapılan zammın detayları ve emekli doktor maaşlarının ne zaman yatacağı belli oldu. Uzman doktor ve diş hekimlerine 17000, uzman olmayanlara ise 13000 gösterge üzerinden hesaplama yapılacak. Böylece uzman tabip ve diş tabiplerinin emekli aylıkları 2 bin TL, uzman olmayan tabip ve diş tabiplerinin emekli aylıkları ise 1533 TL zamlanacak. Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberi...

 • Ahmet Kıvanç yazmıştı! AK Partili Muş açıkladı

  Gündem, 20 Temmuz 2018

  Ahmet Kıvanç yazmıştı! AK Partili Muş açıkladı

  Son dakika... AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: Belgelerini alıp, kışladan içeri girmeyenler bedelli askerlikten faydalanabilecek. Habertürk yazarı Ahmet Kıvanç'ın dünkü yazısında da açıklık getirdiği durum, Ağustos celbinde askere gidecekleri de ilgilendiriyor

 • Bakıma muhtaç engelli çocuğu olan anneye erken emeklilik

  İş-Yaşam, 04 Eylül 2018

  Bakıma muhtaç engelli çocuğu olan anneye erken emeklilik

  Başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede ağır engelli çocuğu bulunan annelere sağlanan haklar nelerdir? Erken emeklilik hakkından nasıl yararlanırlar? Ne kadar sürede emekli olabilirler? Hangi tarihlerdeki çalışmaları için bu haktan yararlanabilirler? Engelli çocuğu bulunan annelerin erken emekliliğine ilişkin detayları Ahmet Kıvanç yazdı

 • On binlerce sağlık çalışanını ilgilendiren haber

  İş-Yaşam, 16 Kasım 2018

  On binlerce sağlık çalışanını ilgilendiren haber

  TBMM’de önceki gün kabul edilen sağlıkta şiddete hapis cezası öngören yasada aile hekimlerine ilişkin de önemli düzenlemeler yer alıyor. Yasada yer alan yaş haddi düzenlemesi, “Aile hekimleri 65 yaşından sonra çalışamayacak mı?” sorusuna yol açtı. Aile hekimleri, 65 yaşından sonra her yıl sözleşmesi yenilenmek suretiyle 72 yaşına kadar çalışmaya devam edebilecek. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, aile hekimleri ve yanlarında görev yapan aile sağlığı çalışanlarına ilişkin torba yasada getirilen yeni düzenlemenin ayrıntılarını yazdı

 • Ahmet Kıvanç her cumartesi sosyal güvenlikle ve çalışma hayatıyla ilgili sorularınızı yanıtlıyor

  İş-Yaşam, 22 Ocak 2019

  Ahmet Kıvanç her cumartesi sosyal güvenlikle ve çalışma hayatıyla ilgili sorularınızı yanıtlıyor

  Sosyal güvenlikle ilgili tüm sorularınızın cevabı Habertürk'te. Uzmanımız Ahmet Kıvanç her cumartesi sosyal güvenlikle ve çalışma hayatıyla ilgili sorularınızı yanıtlıyor

 • O şair Kıvanç Tatlıtuğ'un dedesi değil

  Kültür-Sanat, 23 Mayıs 2020

  O şair Kıvanç Tatlıtuğ'un dedesi değil

  Recaizade Mahmud Ekrem'in anne tarafından Kıvanç Tatlıtuğ'un dedesi olduğu yönünde arama motorlarında bir bilgi bulunuyor. Oysaki fiziki benzerliğinin dışında Tatlıtuğ'un, Recaizade Mahmud Ekrem ile hiçbir ilgisi bulunmuyor. 'Korona Günlerinde Şiir'in konuğu Recaizade Mahmud Ekrem, aralarında ünlü romanı 'Araba Sevdası'nın da bulunduğu birçok eser üretti. Recaizade Mahmud Ekrem'in şiirlerinde erken yaşlarda kaybettiği 3 oğlunun acısı görülüyor

 • Başrolde Kıvanç Tatlıtuğ!

  Televizyon, 15 Ekim 2020

  Başrolde Kıvanç Tatlıtuğ!

  Senaryosunu ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın üstlendiği Organize İşler Sazan Sarmalı filmi televizyonda yayınlanıyor. Başrollerde Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ezgi Mola'nın yer aldığı Organize İşler Sazan Sarmalı filmi hakkında merak edilen detaylar haberimizde yer alıyor.

 • Kıvanç'tan Netflix sürprizi... Bilim-kurguda oynayacak

  Kültür-Sanat, 20 Ekim 2020

  Kıvanç'tan Netflix sürprizi... Bilim-kurguda oynayacak

  Netflix'in yeni yıldızı Kıvanç Tatlıtuğ! Ünlü oyuncu, yönetmenliğini Tolga Karaçelik'in yapacağı, kod adı 'Denizaltı' olan bilim-kurgu dizisiyle Netflix'te izleyiciyle buluşacak

 • Yüzleri güldüren emekli zam tahmini

  Merak Edilenler, 08 Aralık 2020

  Yüzleri güldüren emekli zam tahmini

  2021 emekli zammı ne kadar olacak? Milyonlarca Bağ-Kur ve SGK emeklisi yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte bu sorunun cevabını araştırmaya başladı. Ocak 2021 itibariyle son 6 ayın enflasyon oranı emekli zammını belirleyecek. Kasım Ayı TÜFE rakamlarının açıklanması sonrası Habertürk'ten Ahmet Kıvanç emekli maaş zammı ile ilgili önemli tahminlerde bulundu. Peki, 2021 emekli zammı ne kadar olacak? İşte, detaylar...

 • 2021 emekli maaş zammı tahminleri

  Merak Edilenler, 17 Aralık 2020

  2021 emekli maaş zammı tahminleri

  Emekli zammı 2021'de ne kadar olacak? Milyonlarca Bağ-Kur ve SGK emeklisi yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte bu sorunun cevabını araştırmaya başladı. Ocak 2021 itibariyle son 6 ayın enflasyon oranı emekli zammını belirleyecek. Kasım Ayı TÜFE rakamlarının açıklanması sonrası Habertürk'ten Ahmet Kıvanç emekli maaş zammı ile ilgili önemli tahminlerde bulundu. İşte, 2021 emekli maaaş zammı ile ilgili merak edilen son tahminler...

 • Emekli Temmuz zammı ne kadar?

  Merak Edilenler, 15 Haziran 2021

  Emekli Temmuz zammı ne kadar?

  EMEKLİ TEMMUZ ZAMMI ne kadar? Mayıs ayı enflasyon oranları belli olmasıyla birlikte Habertürk ekonomi yazarı Ahmet Kıvanç son hesaplamaları yaptı. Peki, 2021 Bağ-Kur ve SGK emekli zammı ne kadar olacak? İşte güncel emekli Temmuz zammı en kadar? İşte detaylar...

 • Gözler emekli Temmuz zammında

  Merak Edilenler, 16 Haziran 2021

  Gözler emekli Temmuz zammında

  EMEKLİ TEMMUZ ZAMMI... Mayıs ayı enflasyon oranları belli olmasıyla birlikte Habertürk ekonomi yazarı Ahmet Kıvanç son hesaplamaları yaptı. Peki, 2021 Bağ-Kur ve SGK emekli zammı ne kadar olacak? İşte 2021 emekli Temmuz zammı hesaplamaları...