Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem İBB Başkanı İmamoğlu, Haliçte'ki kürek yarışında konuştu

    Sporculara başarılar dileyip hatıra fotoğrafı çektiren İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, Haliç'in her yönüyle çok özel bir alan olduğunu söyledi.

    Haliç'in, kültürü, sanatı, tarihi ile aynı zamanda çok özel estetik yapıları ve inanılmaz doğasıyla müthiş fırsatlar sunan bir yer olduğunu dile getiren İmamoğlu, şöyle konuştu:

    Burada çok özel adımlarımız var. Haliç Tersanesindeki müzeyi mutlaka görün. Orada bir deniz müzesi de çalışıyoruz. Aynı zamanda işleyen bir tersaneyi de görebiliyorsunuz. Karşıda muhteşem bir yer var ki yanında yine önemli bir sanayi yapısını yeniden yapılandıracağız ve İstanbulumuza hediye edeceğiz.

    Türkiyedeki sporun sadece futboldan ibaret olmadığının dünyaya ispat edilmesi gerektiğini anlatan İmamoğlu, "Spor nedir? Centilmenliktir, güzelliktir... Spor barıştırır, spor buluşturur. Sporun dili, müzik gibi evrenseldir. Böyleyse asil bir kavram yani dünyanın belki de en önemli icatlarından, insanlığın en önemli icatlarından birisidir spor yapmak. O icat ki hiçbir zaman ilgi azalmaz ona. O bakımdan biz de İstanbulda sporu, sporcuyu, spor yapma imkanlarını destekleyeceğiz.

    Konuşmasının ardından ödül törenine katılan İmamoğlu, Open 27+ Kadınlar kategorisinin birincisi Kocaeli Sümerspor Kürek Kulübüne kupasını takdim etti.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ