HT MAGAZİN / Serkan AKKOÇ - Neziha KARTAL

Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta ismi Zeki Alasya, sevenleri tarafından dün sonsuzluğa uğurlandı. Metin Akpınar cenaze töreninde 53 yıllık can dostunun tabutuna hüzünlü gözlerle bakarak veda etti.

 

TABUTUNUN BAŞINDAN AYRILMADI

KARACİĞER rahatsızlığı nedeniyle 72 yaşında hayatını kaybeden devlet sanatçısı Zeki Alasya, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Alasya’nın Levent Camii’nde kılınan cenaze namazına ünlü isimler katıldı. Kızı Zeynep, ilk eşi Oya Mella ve 2008’de evlendiği eşi Jülide Atak, ünlü sanatçının dostları ve hayranlarından gelen taziyeleri kabul etti.

KILIÇDAROĞLU DA CENAZEDEYDİ

CENAZEDE tüm gözler Alasya’nın 53 yıllık can dostu Metin Akpınar’ın üzerindeydi. Bir an olsun tabutun başından ayrılmayan usta oyuncu, yarım asırlık dostuna hüzünlü gözlerle veda etti. Metanetini korumaya çalışan Akpınar’ın tabuta uzun uzun bakması herkesi duygulandırdı. Cenaze törenine Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçradoğlu da katıldı.

HERKES ORADAYDI

Cenaze törenine Kadir İnanır, Orhan Gencebay, Perran Kutman, Erdal Özyağcılar, Kenan İmirzalıoğlu, Halit Kıvanç, Edip Akbayram, Melek Baykal, Emel Sayın, Haldun Dormen ve Tarık Akan gibi çok sayıda ünlü isim katıldı.

Fenerbahçe taraftarı olan Zeki Alasya’nın tabutunun üstüne kendi forması örtüldü. Usta sanatçının cenazesi alkışlar eşliğinde götürüldüğü Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.