Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Beşiktaş, Fikret Orman, Beşiktaş spor lisesi, Beşiktaş Endüstri Meslek Spor Lisesi, Beşiktaş Üniversitesi, Fikret Orman açıklamalar, Beşiktaş transfer haberleri, Fikret Orman yabancı kararı, - Beşiktaş Haberleri

    Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ve siyah-beyazlı kulübün ortaklaşa "Endüstri Meslek Spor Lisesi" kurmak istediklerini söyledi.

    Fikret Orman, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın kabulünden sonra yaptığı açıklamada "Çok nazik bir bakanımız var. Biz çok memnunuz bakanımızla böyle bir diyalog içinde olmaktan. Beşiktaş hakkında bilgiler verdik" dedi.

    "Beşiktaş Endüstri Spor Meslek Lisesi" kurmak istediklerini ve okulda bütün branşlarda eğitim verileceğini ifade eden Orman, "Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, olimpiyat komitesi ile ortaklaşa bir proje yapmak istiyoruz. Kabiliyetli olan sporcuları basketbol, halter, boks dahil olmak üzere burslu okuyacakları İngilizce eğitim veren bir okul yapmak istiyoruz. Çocuklarının spor eğitimi almasını isteyenler için paralı olacak" diye konuştu.

    Orman, Balıkesirspor ve Mersin İdmanyurdu maçlarını Ankara'da oynayacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

    "Ankara'da çok taraftarımız var. Biz statsız oynuyoruz ama Beşiktaş için her yer Vodafone Arena diyoruz, fark etmez. Tüm maçları oynayamıyoruz, örneğin Bursaspor ile Ankara'da oynamak istedik ama Bursaspor Ankara'nın soğuk olacağını düşünmüş o yüzden istemediler. Bursaspor ile Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Biz Ankara ve Konya'da oynamak istediğimizi daha önce belirtmiştik. Bakacağız Mersin İdmanyurdu maçını Ankara'da sonra Bursaspor maçını Olimpiyat Stadı'nda sonra da Balıkesirspor maçını tekrar Ankara'da oynayacağız. Beşiktaş'ın her yerde taraftarı var."

    Orman, Beşiktaş'ın şartları uyması halinde ilgilendikleri futbolcular bulunduğunu ifade etti.

    YABANCI KARARI

    Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı yabancı oyuncu sayısı kararının büyük sıkıntılar getireceğini anlatan Orman, şunları söyledi: "Fatih Terim hocamız milli takım açısından bakıyor. Bizden daha tecrübeli bir insan. Ben kurumlar açısından bakıyorum. Yurtdışına çok döviz gideceğini ve yabancı oyunculara çok para harcanacağını düşünüyorum. En büyük zararı Anadolu kulüplerinin çekeceğini, en fazla karı da yabancı menajerlerin elde edeceğini düşünüyorum. Bu benim endişem. Bu dakikadan sonra yapılacak bir şey yok. Karar alındı, yaşayarak sıkıntılar görülecektir. Federasyon gerekli tedbirleri alır umarım."

    "TEHDİT EDİLDİĞİM YÖNÜNDEKİ HABERLER PALAVRA"

    Fikret Orman, basında "tehdit edildiği" yönündeki haberin "külliyen palavra" olduğunu söyledi. Dostları ve aileleriyle bir sanatçıyı dinlemeye gittiklerini belirten Orman, şunları kaydetti: "Bir arkadaş geldi, başkanım dedi, buyur dedim. O sırada mekanın güvenlik görevlileri geldi, götürdüler. Arkadaş bir şey söylemedi dedim. Hiçbir sözünü duymadım, terbiyesiz bir kelime söylediğini de duymadım. Hesabımızı ödedik, kalktık. Tehdit etmişler falan... Beni tanıyanlar bilir, sinirli bir mizacım vardır. Olsa cevabını verirdim zaten. Böyle bir durum olmadı yani. Özel hayatımı kamu önünde konuşmayı sevmiyorum ama kamu önünde yaşıyoruz. Buradan öğrendiğimiz de şu oldu, dışarı çıkmayacağız. Zaten çok az çıkıyorum ama ne yapalım artık evde yemek yiyeceğiz, evde oturacağız."

    "BURSASPOR İLE ANKARA'DA OYNAMAK İSTEDİK"

    Stadyum inşaatı ve bitiş tarihleriyle alakalı Bakan Kılıç'a bilgi verdiklerini ve maçlarını Ankara'da oynayacaklarını dile getiren Orman, "Ankara'da çok taraftarımız var. Biliyorsunuz biz statsız oynuyoruz. 'Beşiktaş için her yer Vodafone Arena' diyoruz. Tüm maçları oynayamıyoruz. Bursaspor'la da Ankara'da oynamak istedik ama Bursaspor Ankara'nın soğuk olacağını düşünmüş, bu nedenle istemediler. Onlarla Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Bize dostluk eli uzatan her kulübe maçlarımızı Ankara ya da Konya'da oynamayı teklif etmiştik. Mersin ve Balıkesirspor maçlarını Ankara'da, Bursaspor maçını İstanbul'da oynayacağız" dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ