Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Mustafa Denizli'yi istifaya götüren sebepler! - Galatasaray Haberleri
    1

    HABERTÜRK SPOR
    G.Antep maçı sonrası ‘ayrılık’ sinyali veren Mustafa Denizli dün idmana çıkmadı, “Hakkınızı helal edin”
    diyerek öğrencilerine veda etti. Takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan tecrübeli teknik adamı istifaya götüren sebepler;

    2

    1- Takımdaki yıldızların sorumluluk almaması, kötü gidişata rağmen hiçbir karşı reaksiyon vermemesi.

    3

    2- Sneijder’a gösterilen ayrıcalıklar, menajerinin eleştirileri ve yönetimin bazı planları Hollandalı’ya göre yapması.

    10

    9- Taraftarların aleyhine dönmesi ve G.Saray’a tarihi başarılar yaşatmasına rağmen ağır protesto gösterileri.

    11

    94 günlük sürede Denizli'nin sözleri ile hayata geçenler arasında çok tezatlık oldu. İşte Denizli'nin birbiriyle ters düşen söylemleri;

    12

    'KARA BULUT BENİM İÇİN 'SİS' DEDİ, KARABASAN GÖRDÜ!'
    Mustafa Denizli, 26 Kasım 2015’te imzayı attığında çok umutluydu. “Kriz ve baskı benim kan kardeşim. Kara bulut denilen de benim için hafif bir sistir."

    13

    "Şu anda hafif sisli, puslu bir hava var ama o da önemli değil. Krizler ve baskılar bizim gölgemiz. Onlarla mücadele ederek kendimizi yeniliyoruz. Buraya onları aşmak için geldim” değerlendirmesinde bulundu. Ne yazık ki krizleri çözemedi, istifa etti.

    14

    KURUYAN DALLARI BUDAYAMADI!
    29 Kasım’da Kasımpaşa maçıyla işbaşı yapan Denizli, 2-2’lik beraberlik sonrası oyunculara aba altından sopa gösterip “Bu zorlu yarışta kimse ayağını dışarı basmayacak. Basarsa birlikte yürüyemeyiz” demiş,

    15

    8 Aralık’taki Astana beraberliği sonrası sözlerini daha da sertleştirip şu çıkışı yapmıştı: “Ağaç kuvvetli ama bazı dallarında kuruma var. Suyunu, gübresini veriyorum."

    16

    "Kurtardık kurtardık, yoksa budama yaparız.” Ancak UEFA’nın men tehdidi ve transferde düşünülen oyuncular gelmeyince, kimsenin biletini kesemedi.

    17

    'GİDEN DE GELEN DE YOK' DERKEN BURAK UÇTU
    Donk dışında transfer bekleyen Denizli, 14 Ocak’ta “Akhisar’la oynayacağımız kupa maçından sonra 3-4 arkadaşımız gidecek, 3-5 arkadaşımız katılacak” sözleriyle transfer müjdesi verdi.

    18

    Ancak sadece Linnes gelirken, UEFA mektubu sonrası transferler rafa kalktı.

    19

    Burak’ın ayrılığı gündeme gelince “Giden de olmayacaktır, gelen de. Evde de dırdır (Burak-taraftar gerilimi için) olur” diyen Denizli aynı kadroyla devam edeceklerini açıkladı. Ancak hiç istememesine rağmen Burak’ın gidişine engel olamadı.

    20

    'YÜZDE 51 ŞAMPİYONUZ'DAN LİGDE 5. SIRAYA...
    İddialı bir giriş yapan Mustafa Denizli, 2 Aralık’taki gazetecilerle sohbet toplantısında liderle 7 puanlık farkın önemli olmadığını dile getirirken, “Bu farklar büyütülecek farklar değil. Yüzde 51 şampiyonuz. Hayatım boyu hep geriden takip ettim. Bizsiz yarış olmaz” sözleriyle ümit aşıladı.

    21

    14 Aralık’ta “Ne ben pes ederim ne de G.Saray. 9 puan fark önemli değil. Son şampiyon olduğumda ilk yarıyı 6. bitirdim. Hep arkalarına bakacaklar” dedi. Ancak hedefler tutmadı, G.Antep yenilgisi sonrası G.Saray 5.’liğe geriledi ve Denizli pes etti!

    22

    KÜSKÜNLÜKLERİ BİTİREMEDİ
    2 Aralık’ta medya mensuplarıyla yaptığı sohbette Denizli, takım içindeki küslükler için “Bunlar ufak tefek sorunlar. Bu futbol ailesinin reisi olarak bunları bi-ti-re-ce-ğim” ifadelerini kullandı.

    23

    Balık ziyafetleriyle kaynaştırmayı artırmaya çalıştı. Ne yazık ki istediği birlik havasını oluşturamadı.

    24

    13 Şubat’taki Mersin maçının ardından “Ne koşu, ne istek, ne sevgi olarak takımda inanılmaz bir olumsuz hal vardı” itirafını yaptı.

    25

    'DELİ MİYİM HÜCUM FUTBOLUNDAN VAZGEÇEYİM!'
    Denizli, kulübün aralık ayı dergisinde “Hücum futbolu bir felsefedir. Ben deli miyim, bana hayat kapılarını açan o felsefeden vazgeçeyim” demişti.

    26

    Buna rağmen Lazio’yla TT Arena’da oynanan ilk maçta 5 stoperli, kaybetmeme üzerine kurulu kadro şaşkınlık yarattı.

    27

    2-1’lik Mersin şokunun ardından “Lazio maçı farklı olur. G.Saray ruhu böyle günlerde ortaya çıkar” demesine karşın Denizli’nin aradığı o ruh ne yazık ki ne ilk maçta ne de rövanşta kendisini gösterdi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ