Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | ERHAN TELLİ

UEFA’dan gelen kısıtlama nedeniyle futbolculara yılda en fazla 65 milyon Euro ödemek zorunda olan G.Saray yönetimi, maç başı primlerine yeni bir formül buldu.

Oyunculara ödenen aşırı ücretler nedeniyle mali açıdan sıkıntılı günler geçiren ve hiçbir futbolcunun da ücretinde indirimine yanaşmaması sebebiyle formül arayan Özbek yönetimi, maç başı ücret ödenen oyuncularına çağrıda bulunarak, bu ücretlerin kaldırılmasını ve yeni prim sistemine geçiş yapılmasını isteyecek.

Tıpkı yeni transfer Serdar’ın anlaşma şartlarında olduğu gibi yalnızca galibiyet ve beraberlik durumunda oyunculara prim dağıtmayı düşünen yöneticilerin, maç başı ücret alan oyunculara bu teklifi sunacağı öğrenildi.

Bu sayede hem oyuncuların performanslarını artırmayı hem de yüksek maç başı ücretlerinden kurtulmayı amaçlayan yönetim, galibiyetlere ekstradan ödenen primleri de rafa kaldırmış olacak.

AZİZ NASIL ANLAŞTI?
Bursaspor’a 4.5 milyon Euro ödenerek kadroya katılan Serdar Aziz, yılda 2 milyon Euro garanti ücret kazanacak. Ancak 4 yıllık anlaşma sağlanan başarılı stopere, maçın sonucuna göre prim verilecek. Süper Lig, Süper Kupa ve Avrupa maçlarındaki galibiyetlerde 15 bin, beraberlerde ise 5 bin Euro prim alacak olan Serdar, Türkiye Kupası maçları için de galibiyette 9 bin, beraberlikte 3 bin Euro kazanacak.