Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | ÖZEL HABER / Kartal YİĞİT

Beşiktaş’tan ayrılacak mı yoksa takımda kalacak mı sorularının sorulduğu Gökhan Töre ile ilgi ilginç bir detay su yüzüne çıktı.
Futbolcu satmadan transfer yapamayan ve bu nedenle Gökhan Töre’yi satmayı tek çare olarak düşünen Siyah-Beyazlılar, uzun süredir West Ham ve hocası Slaven Bilic ile görüşme halinde...

Beşiktaş, her ne kadar Gökhan’ı bonservisi ile iyi bir paraya satmayı düşünse de Bilic’in, yetenekli oyuncuyu ısrarla kiralamak istemesinin altındaki neden de ortaya çıktı. Hırvat teknik adamın başkan Fikret Orman ile yaptığı görüşmede Gökhan Töre’nin istikrarsızlığını ön plana çıkardığı öğrenildi.

YENİ TEKLİF SUNDU
Bilic’in, Orman’a, "Gökhan çok yetenekli ve burada rahatlıkla oynayabilecek bir futbolcu. Ama geçen sezona baktığım zaman istikrar sorunu var. Açıkcası güvenemiyorum... Ancak bunları bir kenara bırakırsan Gökhan eğer isterse Avrupa’nın her yerinde oynayabilecek bir isim. Ama bu saydığım nedenlerden dolayı onu kiralık istiyorum” dedi.

Bu görüşmenin ardından da Bilic’in yeni bir teklif sunduğu öğrenildi. Hırvat teknik adamın, Gökhan Töre’yi gelecek sezon 10 milyon Euro’ya satın alma opsiyonu olan 3 milyon Euro bedelle 1 yıllık kiralama teklifi içeren bir sözleşme önerdi. Başkan Orman’ın ise oyuncuyu direkt olarak satma konusunda ısrar ettiği ancak bu teklifi yönetime sunacağı ifade edildi.

BILIC GÖZÜNÜ BECK'E DE DİKTİ
Siyah-Beyazlı oyunculara olan ilgisi ile taraftarların tepkisini çeken Slaven Bilic’in son olarak Andreas Beck’i West Ham’a transfer etmek istediği iddia edildi. Gökhan Töre için yönetimle temas halinde olan Hırvat çalıştırıcının Alman sağ bekin transferi için kolaylık yapılmasının istediği ifade edildi.