Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bir süredir görüşülen Azerbaycan Milli Takımı Teknik Direktörü Robert Prosinecki ile anlaşamayan yeşil-beyazlı yönetim, Fransız teknik adam Paul Le Guen ile irtibata geçti.

Yapılan görüşmeler sonucu Paul Le Guen ile prensipte anlaşılırken, deneyimli teknik adamın sözleşmeyle ilgili detayları görüşmek üzere Bursa'ya davet edildiği belirtildi. Paul Le Guen'in birkaç gün içinde Bursa'ya geleceği kaydedildi.

ALİ AY: "BU SENE PARAYA KIYACAĞIZ"
Fransız teknik adam Paul Le Guen ile prensipte anlaşan Bursaspor'da Kulüp Başkanı Ali Ay, teknik direktör konusunu gelecek hafta ortasına kadar çözeceklerini belirterek, "Bir tane 'çilek' santrfor düşünüyorum. Orta sahaya da iyi bir 6 numara, o da 'çilek' olabilir. Bu sene paraya kıyacağız" dedi.

Ay, yeşil-beyazlı kulübün Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen olağan divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, divan üyelerinin karşısına Bursaspor Kulübü Başkanı olarak dimdik, ayakta bir şekilde çıktığını ifade etti.

Kimseden korkusu olmadığını, haram da yemediğini söyleyen Ay, "Bundan sonra Bursaspor'umuz inşallah çok daha güzel yerlerde olacak. Bunun da sözünü size verebilirim" ifadelerini kullandı.

"ALLAH YÜZÜMÜZÜ KARA ÇIKARMADI"
Ali Ay, ligin son haftasında deplasmanda 2-1 kazandıkları Trabzonspor maçında sevindiklerini ancak bir o kadar da üzüldüklerini vurguladı.

Bursaspor'un ligden düşme tehlikesini yaşamak zorunda kaldıklarını anlatan Ay, şöyle devam etti:

"Yanımdaki, çevremdeki arkadaşlara şunu söyledim; 'Allah bize ders verdi' dedim. Bursaspor camiası öyle bir camia olmuş ki dedikodu, çekememezlik, birbirinin kuyusunu kazma, sadece laf üreten arkadaşlar, menfaatine dokunup da Bursaspor'a küsen, eleştiriler yapan arkadaşlar, para vermeyenler burada. Allah dedi ki 'Ben size bir ders vereyim, kendinize çekidüzen verin.' Dersimizi aldık. Herhalde burada hepimiz dersimizi çıkarmış olmamız lazım. Biz yönetim olarak hatalar yaptık. Basın, taraftar, camia hata yaptı. Son maçta neyi gördüm biliyor musunuz? Eğer o destek daha önce olsaydı biz Bursaspor'u ilk 3'e oynatırdık. Son maçta bunu gördüm. Allah yüzümüzü kara çıkarmadı ve şu an devam ediyoruz."

Ay, yönetim kurulu olarak göreve geldiklerinde kulübün borcunun 300-305 milyon lira olduğunu hatırlattı. Şu an borçlarının 306-307 milyon lira olduğunu aktaran Ay, kısa vadeli borcun ise 209 milyon liradan 90 milyon liralara düştüğünü belirtti.

"İSTEMEZSENİZ DE GİDEBİLİRİZ"
Kulüp Başkanı Ay, göreve gelirken "borcu yüzde 50 düşürmeyi garanti ettiğini ve bunu yapamazsa gidebileceğini" söylediğini anımsattı.

Ay, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ben sizin için gitmeyeceğim. Ben burada Bursaspor'u düşündüğüm için kalıyorum. Neden kalıyorum biliyor musunuz? İki hafta içinde çok büyük bir proje bitiriyoruz. Allah'ın izniyle bu yapılan projeyle Bursaspor'un kasasına artı 150 milyon gibi bir para girecek. Onun için gitmiyorum, onun için kongre kararı almadım. Eğer bunu yapsaydım, bir sonraki yönetimin bunu yapabileceğine dair şüphem vardı. Onun için de gitmedim, onun için de buradayım. Bu iş gerçekleşsin istemezseniz de gidebiliriz."

Yeşil-beyazlı futbolculara yapılan ödemelerle ilgili eleştirilere de yanıt veren Ay, Bursaspor'un parasını hiçbir zaman har vurup harman savurmadıklarını dile getirdi.

"PROSINECKI KONUSU MAALESEF OLMADI"
Ay, teknik direktör arayışıyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Prosinecki konusu maalesef olmadı. Ben özellikle neden onu istiyordum? Çünkü 6 aydan beri Bursaspor'u takip ediyordu. Kendisi de çok gelmek istiyordu ama elimizde ondan daha üst seviyede olan hocalar da vardı, onların birisiyle görüşülüyor. Büyük ihtimalle gelecek hafta ortasına kadar hoca konusunu halledeceğiz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Yeni Fransız teknik direktör (Paul Le Guen) için 'İki seneden beri çalışmıyor' diyorlar. Açsınlar baksınlar adam daha yeni Nijerya Milli Takımı'nı bırakmış. Yani biraz daha bilgi alsınlar."

Yeşil-beyazlı camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Ay, yeni dönemde güzel şeylerin bu birlik ve beraberlikle yaşanacağını kaydetti.

"TAKIMIN SAVUNMASI YENİLENİYOR"
Transfer çalışmalarının da tüm hızıyla sürdüğüne değinen Ay, takımda kaleci Harun Tekin ile Aziz Eraltay hariç geri dörtlünün olduğu gibi değişeceğini söyledi.

Ay, transferi düşünülen oyuncularla ilgili yeni teknik direktörle de görüşeceklerini anlatarak, "Geri dörtlü çok önemli. Ne çektiysek oradan çektik. İki kanat mutlak alınacak. Bir tane çilek santrfor düşünüyorum. Orta sahaya da iyi bir 6 numara, o da çilek olabilir. Bu sene paraya kıyacağız. Bu projeler gerçekleştikten sonra Bursaspor'un sırtı yere gelmez." diye konuştu.