Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

EURO 2012 tüm güzelliği ile devam ederken, zaman zaman yaşanan tatsız olaylar da gündeme damgasını vuruyor... Irkçılığın tavan yaptığı şu günlerde bu büyük organizasyonda bunun örneklerine rastlamamak için her türlü önlem alınmış olsa da tamanlamıyla önüne geçilemediği de bir gerçek. Hele ki önceki akşam yaşananlar belki de bir faciaya neden olabilir ve EURO 2012 insanların hafızalarına “Irkçılık yapan bir kişi öldürüldü” şeklinde kazınabilirdi.

Öyle ki bu büyük organizasyondan önce İtalya’nın siyahi oyuncusu Mario Balotelli yaptığı açıklamada “Eğer maç esnasında biri bana ırkçı bir saldırı yapar ve muz atarsa onu öldürebilirim” demişti. İşte tam da onun sözünü ettiği olay Hırvatistan-İtalya maçında gerçekleşti.

BASIN MENSUPLARI KAÇIRMADI
Hırvat taraftarlar tam oyundan alındığı sırada Balotelli’ye ırkçı eylemde bulunmak için muz fırlattı. Yedek kulübesine yürümekte olan siyahi oyuncu bu muzu farketmedi ancak basın mensuplarımuzun bir görevli tarafından yerden alınırken fotoğrafını çekti. Balotelli’nin kendisine atılan muzu görmemesiyle belki de
faciadan dönüldü. Irkçı saldırıya tahammülü olmayan oyuncunun bu hareket karşısında çılgına döneceği ve belki de o ‘öldürebilirim’ sözünü eyleme dönüştürebileceği ifade edildi.

VUKUATLARIYLA ÜNLÜ
Manchester City’nin ‘arıza’ golcüsü Mario Balotelli şiddet yanlısı bir insan olarak biliniyor. İtalyan yıldız daha önce M. City’den takım arkadaşları Yaya Toure ve Micah Richards ile kavga etmişti. 21 yaşındaki futbolcu, bu olayların sonucunda kulübü tarafından para cezasına çarptırılmıştı.