Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünyadan Taylor Swift: 'Yaş aldıkça görüyorum ki...' - Magazin haberleri
    1

    Taylor Swift, Vogue dergisine kapak oldu. Kariyerinin başlarında sorulanlara cevap veremediğini belirten şarkıcı, “Hiçbir fikrim yoktu. Sessiz kalırdım. Yaş aldıkça görüyorum ki, bilgelik, öğreneceklerimizle bugünümüzü kıyaslamamızdır. Yani geçmişte ne kadar aptal olduğumu öğrendikçe anlıyorum, ileriki zamanlarda da bugün için aynısını söyleyeceğim” dedi.

    2

    People dergisi tarafından 'Yılın İnsanı' seçilen dört kişiden biri olan Taylor Swift, kadınlar hakkındaki sosyal kalıpları eleştirdi.

    3

    Evlilik ve çocuk soruları karşısında kadınların düşüncelerini ifade ederken kendine güvenmesi gerektiğini savunan Swift, şu ifadeleri kullandı:

    4

    Kadınlar sosyal ortamlarda rahatsızlıklarını ne kadar çok dile getirse, mesela bir partide daha yeni 25 yaşına girmiş birine ‘Ee, ne zaman bir aile kuruyorsun’ gibi sorular soran insanların tavırları da kaba olarak algılanacak ve bir sosyal kural halini alacak.

    5

    Bunun iki taraf için de biraz zaman alabileceğini kabul eden ünlü yıldız, “Şunu söylemeye hakkımızın olması güzel bir şey; ‘Hey şunu bil diye söylüyorum, bizler kuluçka makinelerinden fazlasıyız’. Sadece 20’li yaşlarının ortasında ve bir kadın olduğu için birine bunu sormaya hakkın yok” dedi.

    6

    Taylor Swift, ayrıca yaş almanın korkulacak ya da utanılacak bir durum olmadığını açık açık ifade eden insanlara hayran olduğunu da söyledi.