Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Avcılar Belediyesi personeline "birlikte yaşam, göç ve sosyal uyum" eğitimi

(Fotoğraflı)

İSTANBUL (İHA) - Avcılar Belediyesi ''Birlikte Yaşam, Göç ve Sosyal Uyum'' hakkında belediye personeline dünyada yaşanan olaylar karşısında sorumlu hissetme ve harekete geçirmeye teşvik eden dünya vatandaşlığı ve farkındalık eğitimi verdi.
Avcılar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü uzmanları tarafından verilen eğitim, Avcılar Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Dairesi konferans salonunda açılış konuşmasıyla başladı. Eğitim programında sosyal hizmetler uzmanı ve sosyologlar doğrudan ve dolaylı olarak çevrelerinde bir şekilde Suriyeli misafirlerle iletişimde olan vatandaşlara kitlesel göçün farklı boyutlarda değerlendirerek sosyal uyum deneyimlerini paylaştılar.
Avcılar Belediyesi Sosyal Hizmetler Uzmanı Hüseyin Gedik ve Sosyologlar Gökberk Kaçaner, Bahar Koparan; Göç, Mülteci, Sığınmacı, Vatansız gibi hukuki terimler hakkında bilgilendirme yaparak 2017 yılı dünya göç güncel verilerini katılımcılarla paylaştı. Bu konuda Birleşmiş Milletler tarafından oluşturalar kuruluşlardan ve yapılar hakkında bilgilendirdi. Suriyeli misafirlerle ilgili bazı doğru bilinen yanlışlar katılımcılarla paylaştı.
Avcılar Belediyesi'nin davetiyle gözlemci olarak katılan ve göç üzerine çalışan akademisyen Dr. Ayşe Beyazova, Anadolu coğrafyasının tarihte bin yıllardan beri çeşitli milletlerin göçlerine maruz kaldığından bahsederek, göç kavramının kendi hayatımız içerisindekini yeri üzerine mültecilerin karşılaştıkları zorluklara ve sosyal uyum sorunlarına dair bilgiler verdi.
(HB-ÖK-Y)

30.01.2018 14:23:22 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.