Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Üsküdar'a yeni sağlık merkezleri geliyor
- Üsküdar'a 2 aile sağlık merkezi, 2 hastane ile bir ağız ve diş sağlığı merkezi açılıyor

(Fotoğraflı)

Mustafa Biçer
İSTANBUL (İHA) - Üsküdar Belediyesi, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle ilçeye 2 aile sağlık merkez, 2 hastane ile bir ağız ve diş sağlığı merkezi kazandırıyor.
Üsküdar Belediyesi ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün imzaladığı protokolle Üsküdarlılar yeni sağlık merkezlerine kavuşuyor. İmzalanan protokolle 2 aile sağlık merkez, 2 hastane ile bir ağız ve diş sağlığı merkezi hizmete girecek.
Üsküdar Belediyesi Başkanlık makamında bir araya gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu hastanelerin hayırlı olmasını dileyerek, protokolün imzalarını attı. İmzaların ardından Başkan Türkmen ile İl Sağlık Müdürü beraber fotoğraf çektirdi.

"Üsküdar'a 5 sağlık merkezi projesi"
Üsküdar'a 2 yeni hastanenin yapılacağını ifade eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Önemli imzalar bunlar. Toplamda bu protokollerle İnşallah Üsküdar'ımızda adeta önemli iki tane hastane açıyoruz. Birisi Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne bağlı ek poliklinik Ünalan Mahallemizde bir de Erenköy Fizik Tedavi Hastanesi'nin şubesi olan bölümü açacağız. Çok önemli bir proje adeta Bulgurlu, Ünalan, Cumhuriyet Mahallesi olmak üzere tabi Ataşehir'den gelecek olan hastalarımız olmak üzere önemli bir sağlık hizmetini vatandaşlarımızın ayağına getirmiş oluyoruz. İkinci önemli hastanemiz de Yavuztürk Mahallesi'nde yeni bir cami yapılıyor. Bu caminin alt katında yaklaşık 4 bin 500 metre kapalı alan var. Burada çok önemli bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi proje bu. Bu da önemli bir proje. Bu binaların yapımı ve işletmeye hazır hale getirilmesi belediyemizden. İşletmesi Bakanlığımızdan ve il sağlık müdürlüğümüzden olacak şekilde bir protokolle bu işi bağlamış olduk. Yine bizim Yavuztürk Mahallemizde yeni yaptığımız Fatih Cami'nin alt katında bir Aile Sağlık Merkezi açıyoruz. Bir başka aile sağlık merkezimiz Bulgurlu Mahallesi'nde açılıyor. Dolayısıyla 2 tane Aile Sağlık Merkezi, 3 önemli hastanemiz geliyor" dedi.
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ise, "Ben öncelikle Sayın Başkanım bu desteğiniz için size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum. Biz gerçekten sağlıkta dönüşümle ülkede çok farklı bir sağlık hizmetine kavuştuk. Bu sağlıklı dönüşüm işini sağlıklı kayıt haline getirmeye çalışıyoruz. Dünya'nın örnek sağlık sistemlerine bir tanesini oluşturmuş durumdayız. Daha da iyi olacak. Bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi sadece hastaların hastaneye gelerek değil. Lokalde, bölgesinde onların sağlık hizmetini ayağına getirmek hedefimiz. Bu konuda örnek belediyelerden bir tanesi olduğu için Üsküdar Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
(MB-HB-ÖZ-Y)

22.02.2018 15:46:55 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.