Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul, İzmir ve Muğla yılın birçok döneminde yelkenli yatların yarışlarına ev sahipliği yapıyor. Her teknenin kendi özellikleri doğrultusunda belirlenen sınıflarında kendi içlerinde rekabet ediyorlar. Her tekne farklı görevlerde yer almak üzere genellikle 6 kişiden oluşan ekiplerle sıfırdan yelken alma imkanları bulunuyor. Bu yarışlarda genellikle lisanslı yelkenciler yer alıyor fakat Atilla Gökova Sailing, tüm kursiyerlere kucak açarak yelken sporuna başlarken karşılaşılan en büyük bariyerlerden birini kaldırıyor. Deneyimi olmayan fakat yelken sporuna başlamak isteyen insanlara kucak açıyor.

Yarış öncesinde yat yarışına katılmak isteyen tecrübesiz katılımcılara resmi bir yönlendirme yaparak lisanslarının çıkması için ön ayak olan Gökova, belirli sağlık ve yaş kriterlerini karşılayan tüm yelken severleri denize davet ediyor.

2007’den beri düzenli olarak birçok insanı yelken sporuyla tanıştıran yelken okulu rekabetçi bir yarış vizyonundan ziyade, daha fazla insanı yelkenle buluşturmayı hedefliyor. Yarış – Ati isimli İngiliz Milli Takımı’nın eski şampiyon üst düzey yarış teknesini yeni başlayan yelkencilere güvertesini açan Gökova, yat sektörüne ilgiyi artırarak Türkiye’nin bir yat merkezi olması hayaline katkı yaratmaya devam ediyor.