Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Kar üzerine çizdiği devasa motifler göreni büyülüyor

    İngiliz kar sanatçısı Simon Beck'in Norveç'in Nordfjord kentindeki kayak merkezi yakınlarında kar üzerinde gerçekleştirdiği eser, görenlerde hayranlık yaratıyor.

    Nordfjord kentinin tanıtımı için dört kısa film projesi tasarlayan Flash Studio bunun için dört sanatçıyı Nordfjord kentine davet ederek kentten esinlenip birer sanat eseri yaratmalarını istedi.

    Proje Yönetmeni Sindre Kinneröd bu sanatçılardan biri olan dünyaca tanınmış kar sanatçısı Simon Beck'in gerçekleştirdiği eserin filmini çekerken eserin güzelliğine inanamayan bir yolcu uçağı pilotunun geri dönüp eserin üzerinde bir tur attıktan sonra tekrar yoluna devam ettiğini söyledi.

    Gerçekleştireceği esere kentte dolaşarak esin kaynağı arayan İngiliz sanatçı kayak merkezi yakınlarında bir alanda kar üzerinde 12 saat yürüyerek inanılmaz güzellikte, bir o kadar da zor olan eserini gerçekleştirmeyi başardı. İngiliz kar sanatçısı Simon Beck 200 metre çapındaki eserini gerçekleştirirken sadece ayağında kar ayakkabıları, elinde bir pusula ve belleğini kullandı.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ