Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Daniel Kollmann isimli maceraperest dağcı donmuş bir şelaleye tırmanmak istedi. Tüm malzemelerini yanına alarak arkadaşları ile birlikte şelale önüne geldi. Elindeki halat ve kazma sayesinde yukarıya tırmanmaya başladı.BUZ KÜTLELERİ ÜZERİNE DÜŞTÜ

İtalyan arkadaşları yaptığı bu tehlikeli tırmanışın farkında olup, onu dönmesi için uyardı. Daniel Kollmann vazgeçmedi. Kazmasını buz kütlelerine saplayarak tırmanışını sürdürdü. Şelalenin ortalarındayken önce sağ tarafından büyük buz kütleleri düştü. Sonra da tırmandığı yerin üstünden üzerine doğru büyük buz kayaları yuvarlandı.

KAYANIN ARKASINA SIĞINDI

Neye uğradığını şaşıran dağcı, etrafındaki bir kaya platformuna sığındı. Çığ gibi gelen buzların etkisi kesilince tırmanışını yarıda kesen dağcı aşağya indi.Kask kamerası o anları kaydetti. Sosyal medyada paylaşılan video dağcılık sporu ile ilgilenenler tarafından eleştirildi. Buz tırmanışının çok riskli olduğu ve yeterince güvenlik önlemi almadan yapılmaması gerektiği söylendi. "Bu bir spor değil, intihara teşebbüs." yorumları yapıldı.