Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, eski başbakanlardan Lukas Papadimos'a bombalı saldırı düzenlendi.

AA'nın haberine göre, Papadimos'un içinde bulunduğu otomobilde seyir halindeyken patlama meydana geldi. Patlama sonucu ağır yaralanan Papadimos ve araçta bulunan 2 kişi Atina Evangelismos Hastanesine kaldırıldı. Göğsünden ve bacaklarından yaralandığı öğrenilen Papadimos'un ameliyata alındığı bildirildi.

Yerel basında çıkan haberlerde, Papadimos'un kendisine gönderilen bir dosyayı açması sonucu patlamanın yaşandığı ileri sürüldü.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Atina kent merkezindeki 3 Eylül Caddesi'nde yaşanan patlama nedeniyle Papadimos'a tahsis edilen zırhlı aracının camları kırıldı. Ayrıca aracın alt kısmından yoğun duman çıktığı görüldü.

'ATEŞ HÜCRELERİ KOMPLOSU' ÖRGÜTÜ

Patlamanın meydana geldiği caddeyi kontrol altına alan polis olay yerinde incelemelerini sürdürüyor.

Atina'da bir süre önce bazı devlet kurumlarına ve Avrupalı liderlere iletilmek üzere postaya verilmiş şüpheli paketler ele geçirilmişti. Atina'dan gönderildiği belirlenen paketleri "Ateş Hücreleri Komplosu" isimli örgüt üstlenmişti.

KENDİSİNE GÖNDERİLEN ZARFI AÇTI VE BOMBA PATLADI!

Habertürk TV Atina Temsilcisi Taki Berberakis'in aktardığı bilgiye göre Papadimos, 18.40'ta makam aracında yanında bankacılarla birlikteydi. Kendisine gönderilen bir zarfı aracında açtı ve bomba patladı. Bomba ellerinde ve ayaklarında patladı. Berberakis, Papadimos'un ağır yaralı olduğu belirtti. Papadimos,  2011-2012 arasında 6 aylık bir süre başbakanlık yapmıştı. Bombalı zarflar Yunanistan'da sık görülen bir eylem daha önce başka Yunan milletvekillerine de gönderilmişti.